Workshop - Kryštofe, neblbni!

Dne 25. června se žáci III. a IV. třídy zúčastnili lektorovaného programu s názvem Kryštofe , neblbni! zaměřeného na přátelství a vzájemnou pomoc. Lektoři přijeli k nám do školy a formou divadelních epizod dětem ukázali a přiblížili podstatu kamarádství. Samy děti si pak ve skupinách zahrály scénky, ve kterých měly vystihnout veselé, ale i problémové situace, ke kterým mezi kamarády může dojít. Společně pak s lektory hledali vhodné řešení problémů konstruktivní a nekonfliktní cestou.

Publikováno 10. 5. 2020 11:05

Spaní ve škole 2019

Spaní ve škole

V pondělí 24. června proběhlo jako každý rok spaní páťáků ve škole. Děti si společně u táborového ohně zazpívaly písničky a opekly buřty na večeři. Po večeři si trochu i zasoutěžily, plnily úkoly vědomostní i sportovní. Po té si nachystaly své pelíšky a odpočinuly si u filmu. Děti si spaní ve škole užily.

Publikováno 10. 5. 2020 11:01

Prohlídka Letiště v Neředíně

V pondělí 24. 6. se byly děti podívat na exkurzi na letiště v Neředíně. Letištěm nás provedl pan Ing. Vízek a pan Košťálek. Na začátku se děti dověděly něco málo o historii letadel, o létání, shlédly i ukázku použití padáku. Po té nás provedli hangáry, kde mají uschována letadla, jak motorová, větroňová, tak i vrtulníky. Prohlédli jsme si stálou expozici Historie Letiště Olomouc, kde byly krásné modely různých letadel, fotky  letců a hrdinů...

Publikováno 10. 5. 2020 10:57

Den otevřených dveří 153. ženijního praporu Olomouc

Ve čtvrtek se byli žáci celé školy podívat na Den otevřených dveří 153. ženijního praporu, kde je čekal bohatý program a zábava. V programu byla ukázka výcviku a sebeobrany, pohybové aktivity pro děti, prohlídka vojenských aut, zbraní a vybavení záchranářské a hasičské techniky. Největším zážitkem byla pro děti jízda velkým vojenským autem.

Publikováno 10. 5. 2020 10:52

Sportovní Olympiáda ve ŠD

Čtvrteční odpoledne ve ŠD patřilo sportu. Proběhla celodružinová akce - Olympiáda. Děti soutěžily v několika sportovních disciplínách a užily si i mnoho legrace. Cílem akce nebylo vyhrát, ale hlavně si to užít a zúčastnit se.

Publikováno 10. 5. 2020 10:50

Plavání

Plavání A máme za sebou roční plavecký kurz v Centru zdraví v Bohuňovicích! Uteklo to jako voda a naši druháci a třeťáci plavou skoro jako rybičky. :-)

Publikováno 10. 5. 2020 10:47

Tonda Obal - program o správném třídění odpadu

Všichni žáci naší školy se zúčastnili vzdělávacího programu TONDA OBAL, který se zaměřuje na zvýšení povědomí o správném třídění a recyklaci odpadů. Spolu s lektorkou si aktivně vyzkoušeli třídění odpadů do barevných kontejnerů, shlédli několik krátkých filmů z prostředí dalšího zpracování odpadů i jejich skladování. Třídění odpadů je dobrý návyk a vede k odpovědnému chování vůči naší planetě.

Publikováno 10. 5. 2020 10:44

Pasování na čtenáře

Ve středu 19. června byli naši prvňáčci slavnostně pasováni na čtenáře. Akce se konala v Knihovně města Olomouce na pobočce Jungmannova. Za doprovodu hudby přišel za dětmi král, který každého přijal za rytíře listin, spisů a knih. Každý z nich následně obdržel diplom a dárkový poukaz pro zřízení čtenářského průkazu. Našim malým čtenářům se slavnostní ceremoniál líbil a už se těší, jak si budou číst o prázdninách své oblíbené knížky.

Publikováno 10. 5. 2020 10:40

Praha 14. 6. 2019

V pátek 14. 6. 2019 se 5. ročník vydal na školní výlet do Prahy. V Praze je čekal bohatý program. Navštívili Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí a Prašnou bránu. Nesmíme opomenout nádhernou prohlídku Betlémské kaple s odborným výkladem. Výlet zakončili na Václavském náměstí nákupem suvenýrů. I přes teplé počasí se výlet žákům líbil a zažili spoustu legrace.

Publikováno 10. 5. 2020 10:37

Javoříčské Jeskyně 4. 6. 2019

V úterý 4. 6. 2019 jel 2. ročník na školní výlet do Javoříčských jeskyní. Nejprve si prohlédli památník, který připomíná tragédii vypálení obce Javoříčko na konci 2. sv. války. Venku krásně hřálo slunce a tak jsme byli rádi, že se můžeme zchladit v krásné krápníkové jeskyni. Do školy se žáci vrátili obohaceni o nové zážitky.

Publikováno 10. 5. 2020 8:40