Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy

Akce školy


Smím prosit? aneb tance národů

Ve čtvrtek 4. dubna se 5. ročník zúčastnil výchovného koncertu Moravské filharmonie v Redutě v Olomouci. Žáci se dověděli, kde vznikly populární tance, jako je např.: valčík, polka, sarabanda, menuet, farandola a šavlový tanec. Hudba byla propojena s ukázkami tance. Bylo to velmi poučné, zajímavé a dětem se koncert moc líbil.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 7:03

Občas se nám ve škole objeví i krásné víly

vila

Občas se nám ve škole objeví i krásné víly ......

Více

Publikováno 10. 5. 2020 7:01

Týden zdravých svačinek

Týden zdravých svačinek 1. - 5. 4. 2019 V tomto týdnu probíhá ve škole týden zdravých svačinek. Prosíme rodiče o zapojení do této akce. Děkujeme předem za zdravé svačinky.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 6:59

Recitační soutěž 1. stupně ZŠ mikroregionu Bystřička

Recitační soutěž 1. stupně ZŠ mikroregionu Bystřička

Jako každý rok, tak i letos 27. března proběhla mezi školami, již šestý ročník recitační soutěž žáků 1. stupně mikroregionu Bystřička. Její pořadatel byla Masarykova Základní škola a Mateřská škola Velká Bystřice. Kromě samotné soutěže byla na programu i dvě úžasná divadelní představení. O první se postarali pralidé z dramatického kroužku a druhé představení bylo scénické čtení známé pohádky o princezně na hrášku. Dětem se představení velice líbilo.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 6:57

Návštěva kina Metropol - Florida a Havaj na Havaji.

Dne 5. března se naši žáci 2.- 5. ročníku zúčastnili filmové projekce manželů Motani - Florida a Havaj na Havaji. Ostrovy z ohně, žraloci, mořské panny a Mickey Mouse. Vydali se společně na slunečnou Floridu, setkali se s nebezpečnými aligátory, zaplavali si s kapustňáky, viděli žhavou tekoucí lávu sopky Kilauea na ostrově Big island. Viděli zemi Harryho Pottera, kapitána Jacka Sparrowa a nezapomenutelného Mickeyho. Všem se projekce moc líbila.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 6:52

Masopust - karneval, pochovávání basy

Masopust - karneval, pochovávání basy

V sobotu 2. 3. dopoledne proběhla v Bystrovanech obnovená tradice masopustního veselí, kterého se zúčastnili i naši žáci. Obcí procházel pestrý průvod masek v čele s medvědem za doprovodu hudby. Odpoledne začal na sále v Hospůdce u Sklenářů dětský karneval s programem, zakončený pochováváním basy, které symbolizuje konec tanečních veselic. Všichni si sobotní program naplno užili!

Více

Publikováno 10. 5. 2020 6:50

Recitační soutěž - školní kolo

Recitační soutěž - školní kolo

Ve čtvrtek 28.2. proběhlo školní kolo recitační soutěže. Žáci příjemně překvapili svým zájmem a výběrem básní. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Porota vybrala nejlepší z nejlepších.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 6:47

Vlastivědné muzeum

Ve čtvrtek 28.2. byli žáci 2.třídy ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. Nejvíc je zaujala stálá expozice zaměřená na přírodu a zvířata, která je propojená moderní technologií s interaktivními prvky. Děti si tak mohly popovídat se všemi zvířaty a navštívit dokonce jezevce přímo v jeho noře. V další místnosti byly zase krásné hanácké kroje a po cestě k východu děti objevily figurínu známého obra Josefa Drásala z Holešova. Byl to pro děti velký zážitek.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 6:42

Zdravé zuby 2019

Zdravé zuby

Jako každý rok, tak i letos nás navštívily studentky lékařské fakulty, aby děti poučily o dentální hygieně a jak se správně starat o zuby. Program měly velmi pečlivě připravený, tak aby všechny děti zaujal.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 6:40

Dětský karneval

Dětský karneval

Dětský karneval 2. 3. 2019

Více

Publikováno 10. 5. 2020 6:34