Javoříčské jeskyně 21. 5. 2019

Dne 21. 5. 2019 byli žáci 1., 3. a 4. ročníku na školním výletě v Javoříčských jeskyních. Přestože počasí v tomto týdnu nebylo příznivé, nám se vydařilo. Naše první kroky vedly na komentovanou prohlídku jeskyně. Děti se zájmem poslouchaly výklad a sledovaly přírodní krásy jeskyně. Největší zážitek pro všechny byli živí netopýři. Po prohlídce jsme se prošli tamějším lesem, pohráli si na hřišti a zakoupili upomínkové předměty a dárečky.

Publikováno 10. 5. 2020 8:37

Vodní radovánky v ŠD

Vodní radovánky v ŠD 12. 6. 2019

Publikováno 10. 5. 2020 8:31

Učíme se venku, mimo školu

Publikováno 10. 5. 2020 8:27

Sportovní hry Mikroregion Bystřička

Letošní sportovní soupeření škol Mikroregionu Bystřička pořádala Základní škola Velká Bystřice. Z naší školy bylo vybráno 23 dětí, které soutěžily ve čtyřech disciplínách - víceboji starší i mladší kategorie, fotbalu a ve vybíjené. Celé klání proběhlo v radostné atmosféře, v duchu fair play. Nejlépe si vedli žáci pátého ročníku. Podařilo se jim vybojovat páté místo ve vybíjené. Všichni si sportovní den užili.

Publikováno 10. 5. 2020 8:16

Roztančená škola

Letošní besídka na oslavu Dne matek se nesla v duchu tance, zpěvu a hudby. Děkuji všem pedagogickým zaměstnancům, kteří se podíleli na přípravě a organizaci a chválím naprosto všechny vystupující. Podařilo se nám strávit společně s rodiči radostné a láskyplné odpoledne.

Publikováno 10. 5. 2020 8:10

Vlastivědné muzeum v Olomouci

V úterý 28. května navštívili žáci 1., 3., 4. a 5. ročníku Vlastivědné muzeum v Olomouci. Pro děti první třídy byl připraven edukační lektorský program k expozici Příroda Olomouckého kraje s názvem "O zajíčkovi Chlupáčkovi a jeho trampotách". Zajíček dětem prozradil spoustu zajímavostí ze zvířecího života, mimo jiné jim také ukázal, jak luštit "detektivní" příběhy podle stop a jak poznat pobytové znamení živočichů, se kterými se mohu v přírodě setkat.

Publikováno 10. 5. 2020 8:03

Položení věnce u památníku obce

Dne 7. května jsme uctili spolu s představiteli obce památku padlých ve válce a připomněli si významný svátek Den vítězství. U památníku obětem první a druhé světové války položili žáci společně s panem starostou za doprovodu státní hymny věnec.

Publikováno 10. 5. 2020 7:57

Dítě a pes

dite a pes

V pondělí 6. května nás ve škole navštívila Klára Melichová a její pes Albi. Děti se s Albim seznámily a prostřednictvím názorných ukázek a vyprávění jeho majitelky se dověděly mnoho zajímavého ze života psů. Především se poučily o bezpečném chování při kontaktu s cizími psy, také o tom, jak probíhá základní výcvik psů, jaké smysly má pes mnohem více vyvinuté než my, lidé. Procvičily si hrubou i jemnou motoriku, řečové dovednosti, vlastní rozhodování i sociální komunikaci.

Publikováno 10. 5. 2020 7:39

Bystrovanský slet čarodějnic 2019

Bystrovanský slet čarodějnic

Poslední dubnový večer se uskutečnil plánovaný slet čarodějnic v Bystrovanech. Máme velkou radost, že se dostavilo velké množství kouzelných bytostí. Program, který připravily a zorganizovaly vychovatelky ŠD ve spolupráci s OÚ Bystrovany si děti i rodiče velice užili.

Publikováno 10. 5. 2020 7:34

Čištění řeky Bystřičky

Při družinové akci se děti, paní učitelky a vychovatelky aktivně zapojily do čištění okolí řeky Bystřičky. Každý dostal pracovní rukavice, nasbíraný odpad dávali do předem nachystaných pytlů. Odměnou za dobrovolnou práci všech účastníků byla čistota okolní přírody a sladkost od OÚ.

Publikováno 10. 5. 2020 7:26