Jablíčkový den 2019

Jablíčkový den

Tak jako předešlé roky proběhl ve škole "Jablíčkový den", naše škola opět voněla po jablíčkách. Celé dopoledne, ve všech předmětech, bylo JABLKO hlavním tématem. Děti přinesly různé odrůdy jablíček ze zahrádek i z obchodů. Ochutnávaly i poznávaly. Dozvěděly se, proč jsou jablka zdravá, jak se dají využít. V jednotlivých hodinách s jablky počítaly, malovaly a tvořily z vlny krásná jablíčka.

Publikováno 10. 5. 2020 11:39

Nezvaná návštěva

Na naše pravidelné páteční ranní zpívání u klavíru dorazila nezvaná návštěva. Přišla mezi nás paní ZÁVIST. A to, co dětem sdělila, se jim vůbec nelíbilo. Děti potom během dopoledne se svými učitelkami probíraly, co je vlastně závist zač. Jaká je to emoce, co může způsobit, jestli lidem škodí a jak se jí bránit. A rozhodly se, že ji ze školy vyženou a nedovolí, aby se v naší škole zase objevila.

Publikováno 10. 5. 2020 11:30

Beseda na téma "Ztráta zraku"

Pozvání na besedu přijal pan Q. Sandroni, sám nevidomý. Ztráta nebo vážné oslabení zraku způsobí v životě člověka mnoho změn a pan Sandroni dětem o tom vyprávěl, přinesl na ukázku i různé speciální pomůcky.

Publikováno 10. 5. 2020 11:26

Sportovní den 2019

Sportovní den

Už se stává tradicí, že v září se koná sportovní den. V letošním roce byli všichni rozděleni do týmů, společně mladší i starší děti. Porovnaly své síly v různorodých disciplínách, ve kterých si musely pomáhat. Fandění a radostný pokřik se rozléhal po celé obci. A příští rok zase :-).

Publikováno 10. 5. 2020 11:20

Bubnování v rytmu sběrného dvora

V rámci projektu ŠD "Recyklohraní aneb Ukliďme si svět" se uskutečnilo "Bubnování v rytmu sběrného dvora". Lektor D. Andrš přinesl "bubny" a předvedl spolu s dětmi, že bubnovat se dá skoro na všechno a každé dítě může v sobě nalézt muzikanta.

Publikováno 10. 5. 2020 11:15

Baletní představení - Tarzan - král džungle

V pátek 13. 9. naši školáci shlédli populární příběh. Krále džungle, který představily děti Baletního studia při Moravském divadle Olomouc ve spolupráci s profesionálními tanečníky.

Publikováno 10. 5. 2020 11:13

Pevnost Poznání

Ve středu 26. června jsme se celá škola vydala na místo, kde se psala historie. V zachovalém areálu korunní pevnůstky v Olomouci sídlí vzácná historická stavba s dřevěnou konstrukcí. Dnes je tato stavba využívána pro vědu a neformální vzdělávání.

Publikováno 10. 5. 2020 11:09

Workshop - Kryštofe, neblbni!

Dne 25. června se žáci III. a IV. třídy zúčastnili lektorovaného programu s názvem Kryštofe , neblbni! zaměřeného na přátelství a vzájemnou pomoc. Lektoři přijeli k nám do školy a formou divadelních epizod dětem ukázali a přiblížili podstatu kamarádství. Samy děti si pak ve skupinách zahrály scénky, ve kterých měly vystihnout veselé, ale i problémové situace, ke kterým mezi kamarády může dojít. Společně pak s lektory hledali vhodné řešení problémů konstruktivní a nekonfliktní cestou.

Publikováno 10. 5. 2020 11:05

Spaní ve škole 2019

Spaní ve škole

V pondělí 24. června proběhlo jako každý rok spaní páťáků ve škole. Děti si společně u táborového ohně zazpívaly písničky a opekly buřty na večeři. Po večeři si trochu i zasoutěžily, plnily úkoly vědomostní i sportovní. Po té si nachystaly své pelíšky a odpočinuly si u filmu. Děti si spaní ve škole užily.

Publikováno 10. 5. 2020 11:01

Prohlídka Letiště v Neředíně

V pondělí 24. 6. se byly děti podívat na exkurzi na letiště v Neředíně. Letištěm nás provedl pan Ing. Vízek a pan Košťálek. Na začátku se děti dověděly něco málo o historii letadel, o létání, shlédly i ukázku použití padáku. Po té nás provedli hangáry, kde mají uschována letadla, jak motorová, větroňová, tak i vrtulníky. Prohlédli jsme si stálou expozici Historie Letiště Olomouc, kde byly krásné modely různých letadel, fotky  letců a hrdinů...

Publikováno 10. 5. 2020 10:57