Úvod > Základní škola > Akce školy > Zahradní slavnost

Zahradní slavnost

26.6.2023

Velmi očekávaná akce související s pasováním předškoláků na školáky a rozloučením s odcházejícími páťáky se uskutečnila 26.6.2023 na zahradě mateřské školy v Bystrovanech. V 16:00 hodin přivítali všechny přítomné paní ředitelka a pan starosta, potom budoucí školáci ohromili všechny přítomné pestrým a velmi zdařilým vystoupením. Po zaslouženém potlesku všechny předškoláky paní ředitelka slavnostně pasovala na školáky. Děti obdržely od svých vyučujících šerpu s nápisem Jdu do školy a knížku, kterou si hned uložili do školní tašky. Žáci pátého ročníku přišli přivítat své malé kamarády mezi školáky a předali jim hezké balíčky s moudrou sovičkou a pestrými pastelkami. Budou školáci jim na oplátku věnovali korálkové náramky a náhrdelníky, které pro ně sami vyrobili. Páťáci oznámili všem přítomným, na kterou základní či střední školu přecházejí a všichni vyjádřili, jak moc jim budou chybět spolužáci, paní učitelky a celkově přátelské prostředí naší bystrovanské základní školy. Následovalo dynamické taneční vystoupení žáků páté třídy, které sklidilo zasloužený potlesk. Poté děti čekala volná zábava s paní klaunkou, nesmělo chybět ani malování na obličej. Chtěli bychom poděkovat panu Matouškovi za zapůjčení skákacího hradu a stánku s občerstvením, paní klaunce Zuzaně Vodičkové, všem pedagogům a zaměstnancům mateřské a základní školy za skvělou organizaci této mimořádné akce, kterou jsme si všichni náramně užili. Už teď se těšíme nejen na příští zahradní slavnost, ale i na ostatní akce, které pro naše děti a veřejnost zorganizujeme.

(více fotek naleznete ve fotogalerii)