Úvod > Základní škola > Akce školy > Den otevřených dveří 25. 11. 2023

Den otevřených dveří 25. 11. 2023

25.11.2023

V sobotu 25. listopadu naše škola pořádala tradičně Den otevřených dveří. Návštěvníci si mohli opět prohlédnout svátečně vyzdobené třídy a další prostory školy. V přízemí školy byla připravená dílnička pro děti, které baví tvoření. Děti měly možnost vyrobit si papírového andílka nebo srdíčko z vlny. Pro hosty bylo v jídelně přichystáno občerstvení a vánoční čaj.

Letos byl Den otevřených dveří obohacen mnoha novinkami. Děti si mohly vyzkoušet jednu z interaktivních tabulí, které máme nově instalovány ve dvou třídách. V další třídě byla připravena vernisáž obrazů, které děti tvořily ve výtvarném kroužku s naší paní asistentkou Katkou Liškovou. Mladí umělci se snažili svá díla samostatně představit a krátce popovídat, jak vznikala. Do vernisáže se zapojila i naše MŠ.

Na závěr čekalo na naše hosty divadelní představení, které žáci spolu s paní učitelkou Laurou Komárkovou nacvičili v dramatickém kroužku. Žáci ztvárnili veselou pohádku "Zvířátka a loupežníci". Pohádka měla veliký úspěch a jejich píle byla odměněna obrovským potleskem.

Samozřejmě nechyběl i oblíbený jarmark, který pro širokou veřejnost připravila obec. Bylo možné si zakoupit občerstvení, punč a spoustu krásných výrobků, které vyrobili žáci ZŠ a děti z MŠ. Podařilo se utržit krásných 15.000,- Kč, které budou využity ve prospěch dětí ZŠ a MŠ.

Před 17. hodinou jsme se všichni sešli u kapličky Sv. Bartoloměje, abychom zazpívali vánoční písničky, které si pod vedením učitelek nacvičily děti z mateřské i základní školy. Poté promluvil k početnému publiku pan starosta a společně jsme odpočítali rozsvícení vánočního stromečku.

Chtěli bychom poděkovat obecnímu úřadu, rodičům, žákům a všem příznivcům školy za jejich velikou podporu, které si nesmírně vážíme. O sponzorský dar se zasloužili i manželé Kulišťákovi. Věříme, že nám i nadále zachováte přízeň a sejdeme se na některé z dalších plánovaných akcí.

Fotografie z akce naleznete zde.