Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy > Pondělní setkání

Pondělní setkáníDatum konání:
13.11.2023

Podporujeme osobnostní rozvoj našich žáků.
Naše škola má každé pondělní ráno svou tradici. Před začátkem vyučování se všichni sejdeme, abychom společně zahájili další školní týden. Pozdravíme se, povzbudíme se do nového týdne, popřejeme vše nejlepší oslavencům a zazpíváme si písničku pro radost. Tento rok jsme naši tradici obohatili.
Každý týden probíráme jedno téma, které se týká nejen našich sociálních vztahů, ale také budování vlastního charakteru. Dětem jsou předkládány problémové situace, se kterými se v běžném životě setkávají. Společně diskutujeme a snažíme se najít vhodná a rozličná řešení daných problémů. S každým tématem souvisí nějaká lidská pozitivní vlastnost (ctnost), kterou v dětech chceme podporovat. Téma se prolíná celým týdnem a všemi předměty. S dětmi nejen diskutujeme, ale snažíme se i aktivně vyvolávat situace, ve kterých danou vlastnost mohou posilovat. Společně jsme se například radili, jak přát druhému úspěch, jak být dobrým kamarádem, jak pracovat ve skupině. Z lidských vlastností jsme probrali pracovitost, přátelskost, spolehlivost nebo odvahu. Děti prostřednictvím vhodně zvolených témat objevují a uvědomují si svoje silné a slabé stránky, což jim může v budoucnu pomoci při volbě školy či povolání. 
Už teď můžeme říci, že nejen dospělí mohou být v tomto dětem inspirací, ale i ony samy přicházejí se skvělými myšlenkami a nápady, které nás vzájemně obohacují.

 Fotografie naleznete zde.