Úvod > Základní škola > Akce školy > Prvouka nás baví!

Prvouka nás baví!

6.6.2023

V průběhu roku jsme se v hodinách prvouky dozvěděli spoustu faktů o přírodě, společnosti a světě kolem nás. A kde jinde si lépe ověřit naše nabyté teoretické znalosti než přímo v terénu, že? Proto jsme se v úterý 6. června vydali na přírodovědnou vycházku po Bystrovanech a nejbližším okolí. Průvodcem nám byl opět pan učitel Michal z naší mateřské školy, který je v přírodě jako doma a pozná téměř každou rostlinu, brouka nebo ptáčka podle jeho zpěvu. Zjistili jsme, že kolem nás žije spousta živočichů, kterých si běžně ani nevšimneme. Stačí jen chodit s otevřenýma očima a všímat si i těch nejmenších detailů. Teď už víme, kde si můžeme natrhat celou řadu léčivých rostlin a také k čemu se používají. Zjistili jsme, že kolem nás žije celá řada zajímavých zvířat, která běžně „na ulici“ nepotkáme. Největším zážitkem byla pro děti možnost nakouknout do ptačího hnízdečka, kde ptáčata čekala na svoji maminku, až jim přinese něco dobrého do zobáčku. Děti byly velice šikovné a vycházku si skvěle užily. Určitě to stálo za ty zablácené boty a unavené nožky. V další hodině prvouky jsme si vše ještě hezky zopakovali a k našemu údivu jsme napočítali celých padesát věcí, o kterých jsme si během téměř čtyřhodinové vycházky povídali. Věřím, že se nám podařilo motivovat děti k ochraně přírody a všech pokladů, které ukrývá.

(více fotek naleznete ve fotogalerii)