Úvod > Základní škola > Akce školy > Mladý zdravotník

Mladý zdravotník

11.5.2023
Žáci naší školy, navštěvující kroužek Mladý zdravotník, se vypravili ověřit si své znalosti v praxi. Český červený kříž pro ně totiž každoročně připravuje soutěž, kde si mohou vyzkoušet ošetření reálně namaskovaných poranění. Letošní okresní kolo se konalo ve čtvrtek 11. května v areálu Domu dětí a mládeže Olomouc a v přilehlých Bezručových sadech.
Pro soutěžní týmy bylo připraveno celkem pět soutěžních stanovišť. První tři  byla zaměřená na ošetření konkrétních poranění. Na prvním z nich bylo úkolem ošetřit střep v ráně a odřeninu, na druhém řeznou ránu, na třetím dívku v bezvědomí a dívku s poraněním brady. Čtvrté stanoviště prověřilo znalosti o transportu zraněných a páté zručnost při obvazové technice.
Naši školu reprezentovaly dva týmy složené ze žáků 2. - 5. třídy.  Po splnění všech stanovišť jsme netrpělivě očekávali vyhlášení výsledků. Čekání bylo dlouhé, ale vyplatilo se, naše týmy se umístily na krásném 2. a 4. místě. Moc všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

(více fotek naleznete ve fotogalerii)