Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy

Akce školy


Štítky:Zdravé zuby

Zdravé zuby

Zdravé zuby Ve čtvrtek 15.února se žáci naší školy zúčastnili přednášky studentek dentální hygieny. Během jedné vyučovací hodiny si pověděli, jak se správně starat o své zuby.

Více

Publikováno 9. 5. 2020 9:37

Hledání pokladu

Hledání pokladu

Den po rozdání pololetního vysvědčení, ve čtvrtek 1.2., proběhla celoškolní akce "HLEDÁNÍ POKLADU". Prvňáčci měli hledání pokladu spojeno s návštěvou mimozemšťanů, kteří chtěli po dětech, aby je provedly jejich obcí. Při procházce po Bystrovanech společně sestavili základní informace o naší obci a při plnění úkolů děti objevily svůj poklad.

Více

Publikováno 9. 5. 2020 9:32

Literární kavárna

Literární kavárna

Literární kavárna Ve čtvrtek 11. ledna jsme ve školní družině zahájili provoz literární kavárny. Bude otevřena pravidelně jednou měsíčně. U dobrého čaje a občerstvení si budeme povídat o knihách, které nás zaujaly a zahrajeme si zábavné hry nebo vyzkoušíme své znalosti při literárním kvízu.

Více

Publikováno 9. 5. 2020 9:10

Zdraví dětem

Zdraví dětem

Zdraví dětem 4. 1. 2018 V prvním lednovém týdnu se naši žáci zúčastnili projektu Zdraví dětem. Ve čtvrtek proběhlo dopoledne pro starší žáky. V pátek se lektorka věnovala mladším dětem. Program byl uzpůsoben věku. Nejprve si žáci vyslechli interaktivní pohádku O Zdravíkovi a Jedlíkovi doprovázenou ilustracemi a loutkami. Poté vystřihovali a lepili mapu zdravých potravin. Nakonec si pověděli něco o bulimii a anorexii a svých sportovních koníčcích. 

Více

Publikováno 9. 5. 2020 9:05

Žáci uctili památku padlých amerických letců

Žáci uctili památku padlých amerických letců

Žáci uctili památku padlých amerických letců 15. 12. 2017 Důležitou událost historie obce Bystrovany si připomněli žáci místní základní školy. Vypravili se na místo, kde dne 18. 12. 1944 spadlo letadlo s americkými letci, a uctili jejich památku zapálením svíček, položením věnce a minutou ticha.

Více

Publikováno 9. 5. 2020 8:59

Mikuláš ve škole

Mikuláš ve škole

Mikuláš ve škole Den 5. prosince patří Mikuláši a mikulášské nadílce. Ani tento rok Mikuláš nezapomněl na děti z naší školy a potěšil je svoji návštěvou společně s andělem a čertem. První návštěva byla věnována těm nejmenším, a to dětem z první třídy. I přesto, že u některých byl zpočátku vidět strach, všichni celou mikulášskou výpravu rádi viděli a už se těší na příští rok, kdy nás opět navštíví.

Více

Publikováno 9. 5. 2020 8:55

Vánoční posezení s písničkou

Vánoční posezení s písničkou

Vánoční posezení s písničkou V sobotu 9. 12. 2017 se konala na sále U Sklenářů Vánoční posezení s písničkou pro naše seniory. Žáci naší školy také přispěli k předvánoční pohodě svým vystoupením. Sestry Natálka a Nikolka Slepicovy seniory potěšily klavírním koncertem a šikovné děti ze školní družiny pod vedením paní vychovatelky Krejčové zahrály divadlo O rybáři a zlaté rybce. Byla radost sledovat jejich nadšení.

Více

Publikováno 9. 5. 2020 8:53

Vánoce v arcibiskupském paláci

Vánoce v arcibiskupském paláci

Dne 4. prosince jsme se vydali do Arcidiecézního muzea v Olomouci na vánoční dílničky. Po příchodu se všichni nejprve posilnili svačinami z domova, poté se mohlo začít. Vzali nás do některých sálů a my hledali kousky vánoční výzdoby. Děti říkaly, co která věc symbolizuje... Nakonec jsme si ve velkém sále zazpívali koledu Jak jsi krásné neviňátko. Děti si vyzkoušely ztvárnit živý betlém. Každý dostal roli. Oblékl si kostým a zanesl Ježíškovi určený dar.

Více

Publikováno 9. 5. 2020 8:49

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří 25. 11. 2017

Více

Publikováno 9. 5. 2020 8:45

Házená podzim

Házená podzim

Házená podzim 2017 Podzimní turnaje školní ligy jsou úspěšně za námi. Svůj úplně první zápas si vyzkoušeli letošní "třeťáčci" a získali hned krásné 3. místo. Gratulujeme! 

Více

Publikováno 9. 5. 2020 8:43