Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy

Akce školy


Štítky:Keramická dílna

Keramická dílna

Pod vedením zkušeného lektora si všichni žáci během dopoledne vyrobili Mikuláše. Věříme, že úspěšná spolupráce s panem Švehlíkem bude pokračovat i v dalších letech.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:51

Návštěva Domova pro seniory ve Velké Bystřici

Návštěva Domova pro seniory ve Velké Bystřici

V rámci projektu "JSEM LASKAVEC", ve kterém děti mají za úkol vybrat a vykonat nějaký dobrý skutek, se naše děti rozhodly pro návštěvu Domova pro seniory ve Velké Bystřici a tím udělat radost babičkám a dědečkům. Předaly jim dárky, které sami vyrobily a zazněla i krátká básnička. Poté si se seniory popovídaly a rozloučily se s tím, že se určitě znovu brzy uvidí.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:48

Jablíčkový den 2019

Jablíčkový den

Tak jako předešlé roky proběhl ve škole "Jablíčkový den", naše škola opět voněla po jablíčkách. Celé dopoledne, ve všech předmětech, bylo JABLKO hlavním tématem. Děti přinesly různé odrůdy jablíček ze zahrádek i z obchodů. Ochutnávaly i poznávaly. Dozvěděly se, proč jsou jablka zdravá, jak se dají využít. V jednotlivých hodinách s jablky počítaly, malovaly a tvořily z vlny krásná jablíčka.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:39

Nezvaná návštěva

Nezvaná návštěva

Na naše pravidelné páteční ranní zpívání u klavíru dorazila nezvaná návštěva. Přišla mezi nás paní ZÁVIST. A to, co dětem sdělila, se jim vůbec nelíbilo. Děti potom během dopoledne se svými učitelkami probíraly, co je vlastně závist zač. Jaká je to emoce, co může způsobit, jestli lidem škodí a jak se jí bránit. A rozhodly se, že ji ze školy vyženou a nedovolí, aby se v naší škole zase objevila.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:30

Beseda na téma "Ztráta zraku"

Beseda na téma "Ztráta zraku"

Pozvání na besedu přijal pan Q. Sandroni, sám nevidomý. Ztráta nebo vážné oslabení zraku způsobí v životě člověka mnoho změn a pan Sandroni dětem o tom vyprávěl, přinesl na ukázku i různé speciální pomůcky.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:26

Sportovní den 2019

Sportovní den

Už se stává tradicí, že v září se koná sportovní den. V letošním roce byli všichni rozděleni do týmů, společně mladší i starší děti. Porovnaly své síly v různorodých disciplínách, ve kterých si musely pomáhat. Fandění a radostný pokřik se rozléhal po celé obci. A příští rok zase :-).

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:20

Bubnování v rytmu sběrného dvora

Bubnování v rytmu sběrného dvora

V rámci projektu ŠD "Recyklohraní aneb Ukliďme si svět" se uskutečnilo "Bubnování v rytmu sběrného dvora". Lektor D. Andrš přinesl "bubny" a předvedl spolu s dětmi, že bubnovat se dá skoro na všechno a každé dítě může v sobě nalézt muzikanta.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:15

Baletní představení - Tarzan - král džungle

Baletní představení - Tarzan - král džungle

V pátek 13. 9. naši školáci shlédli populární příběh. Krále džungle, který představily děti Baletního studia při Moravském divadle Olomouc ve spolupráci s profesionálními tanečníky. 

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:13

Pevnost Poznání

Pevnost Poznání

Ve středu 26. června jsme se celá škola vydala na místo, kde se psala historie. V zachovalém areálu korunní pevnůstky v Olomouci sídlí vzácná historická stavba s dřevěnou konstrukcí. Dnes je tato stavba využívána pro vědu a neformální vzdělávání. 

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:09

Workshop - Kryštofe, neblbni!

Workshop - Kryštofe, neblbni!

Dne 25. června se žáci III. a IV. třídy zúčastnili lektorovaného programu s názvem Kryštofe , neblbni! zaměřeného na přátelství a vzájemnou pomoc. Lektoři přijeli k nám do školy a formou divadelních epizod dětem ukázali a přiblížili podstatu kamarádství. Samy děti si pak ve skupinách zahrály scénky, ve kterých měly vystihnout veselé, ale i problémové situace, ke kterým mezi kamarády může dojít. Společně pak s lektory hledali vhodné řešení problémů konstruktivní a nekonfliktní cestou.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:05