Návštěva knihovny

Návštěva knihovny V úterý 19. 2. žáci 1. a 2. třídy navštívili místní knihovnu. Knihovnice paní Putíková si pro děti připravila besedu o Masopustu, vodění medvěda a o velikonočních tradicích. Na závěr nabídla dětem možnost stát se členy knihovny a seznámila je s knihovním řádem. Poté si děti prohlédly nabídku dětských knih a povídaly si o nich. Beseda se nám všem moc líbila a paní knihovnici moc děkujeme!

Publikováno 10. 5. 2020 6:32

Valentýn

Dne 14. února i naše děti oslavily Den svatého Valentýna. Děti ve školní družině připravily schránku a do ní se vhazovala přáníčka během celého dopoledne. Během poslední hodiny obdrželi Valentýnky nejenom kluci a holky, ale i paní učitelky. Potěšilo nás to určitě všechny!

Publikováno 10. 5. 2020 6:28

Ukázka hanáckého kroje

Ukázka hanáckého kroje Dne 31. 1. si děti neodnesly ze školy jen výsledek své půlroční práce v podobě pololetního vysvědčení, ale i zážitek z předvedení pravého hanáckého kroje. Paní učitelka Vybíralová z naší MŠ byla tak laskavá a přivezla do školy svůj vlastní, již cenný kroj. Dětem povyprávěla o jeho původu a stáří a naší paní asistentku do něj nastrojila. Díky této ukázce se rozvinula debata o tradicích, paličkování a také hrdosti na to, odkud pocházíme.

Publikováno 10. 5. 2020 6:25

Charitativní sbírka

Vážení rodiče a přátelé školy, naše škola zahajuje každoroční charitativní sbírku pro potřebné, kterou předáme pro charitu v Olomouci. Všem, kteří se zapojí, moc děkujeme.

Publikováno 9. 5. 2020 23:12

Návštěva kina Metropol

Návštěva kina Metropol 20. 12. 2018 Celá škola navštívila kino Metropol a zhlédla filmovou pohádku Čertí brko.

Publikováno 9. 5. 2020 23:03

Vánoční posezení pro seniory

Dne 7.12. se uskutečnilo tradiční vánoční posezení pro seniory. Žáci naší základní školy si připravili pod vedením paní vychovaly pí. Sitařové divadelní představení o Šípkové Růžence. Pěvecký sbor, který vede paní učitelka Drozdová nacvičil pásmo vánočních koled s hudebním doprovodem pana Večeři a pana Labounka. Hrou na pozoun obohatil tyto koledy žák pátého ročníku. Na závěr zahrála na housličky několik písní žákyně prvního ročníku. Děti měly veliký úspěch a potěšily všechny přítomné.

Publikováno 9. 5. 2020 23:00

Domov seniorů POHODA Chválkovice

Ve středu 5. 12. vystoupil náš pěvecký sbor na vánoční besídce u příležitosti rozsvěcení stromečku v Domově seniorů POHODA ve Chválkovicích. Za doprovodu kapely zazněly známé koledy, které si mnozí z posluchačů zazpívali s námi. Na závěr děti dostaly za velkého potlesku mikulášský balíček. Celá akce se velmi zdařila. Velký dík patří rodičům, kteří nás na vystoupení dopravili a tím dětem umožnili zpříjemnit seniorům předvánoční odpoledne.

Publikováno 9. 5. 2020 22:53

Kino Metropol Mikulášování

Dne 4.12. byli žáci 1. a 2. třídy v kině Metropol na Mikulášování. Dětem se zábavné vystoupení moc líbilo, zazpívaly si spolu s Mikulášem, andělem i čertem vánoční písničky. Velice se nasmály a na konec dostaly i malou odměnu.

Publikováno 9. 5. 2020 22:50

Mikuláš ve škole 2018

Mikuláš ve škole

Mikuláš ve škole V úterý 4. 12. nás jako každoročně navštívil Mikuláš, anděl a čert. Nikdo se nebál a čert nikoho neodnesl. Děti zazpívaly, zarecitovaly a snědly andělskou sladkost. Příští rok přijď znovu, Mikuláši!!!!!

Publikováno 9. 5. 2020 22:44

Den otevřených dveří 2018