Domov seniorů POHODA Chválkovice

Ve středu 5. 12. vystoupil náš pěvecký sbor na vánoční besídce u příležitosti rozsvěcení stromečku v Domově seniorů POHODA ve Chválkovicích. Za doprovodu kapely zazněly známé koledy, které si mnozí z posluchačů zazpívali s námi. Na závěr děti dostaly za velkého potlesku mikulášský balíček. Celá akce se velmi zdařila. Velký dík patří rodičům, kteří nás na vystoupení dopravili a tím dětem umožnili zpříjemnit seniorům předvánoční odpoledne.

Publikováno 9. 5. 2020 22:53

Kino Metropol Mikulášování

Dne 4.12. byli žáci 1. a 2. třídy v kině Metropol na Mikulášování. Dětem se zábavné vystoupení moc líbilo, zazpívaly si spolu s Mikulášem, andělem i čertem vánoční písničky. Velice se nasmály a na konec dostaly i malou odměnu.

Publikováno 9. 5. 2020 22:50

Mikuláš ve škole 2018

Mikuláš ve škole

Mikuláš ve škole V úterý 4. 12. nás jako každoročně navštívil Mikuláš, anděl a čert. Nikdo se nebál a čert nikoho neodnesl. Děti zazpívaly, zarecitovaly a snědly andělskou sladkost. Příští rok přijď znovu, Mikuláši!!!!!

Publikováno 9. 5. 2020 22:44

Den otevřených dveří 2018

Den otevřených dveří 2. 12. 2018

Publikováno 9. 5. 2020 22:35

Workshop - Příběh pana Tydýta

V pátek 23. 11. proběhl v 1. a 2. třídě workshop zvaný Příběh pana Tydýta. Děti čekal interaktivní program o odlišnosti, přijetí, kamarádství a o pravých životních hodnotách. Hlavní cíle programu bylo rozpoznat důležité životní hodnoty, posílit toleranci k odlišnosti, rozvíjet skupinovou spolupráci, poskytnout dětem prostor pro společný zážitek prostřednictvím jejich zapojení do příběhu. Děti si program velice užily.

Publikováno 9. 5. 2020 22:28

Projekt - Český den s českými vlajkami

Projekt - Český den s českými vlajkami Naše škola se zapojila do projektu Český den s českými vlajkami. Dne 28.10. 2018 jsme společně vyvěsili 180 vlajek. A tím jsme se spolupodíleli na vytvoření rekordu o nejvíc vyvěšených vlajek České republiky. Děkujeme všem, kteří vyráběli vlaky a také paní Lukáškové, která upekla se svým synem Kubíkem výborné buchty- české vlajky. Moc všem chutnaly.

Publikováno 9. 5. 2020 22:21

Charitativní projekt - sbírka pro psí útulek

V rámci charitativního projektu Jsem Laskavec se žáci 5. ročníku rozhodli uspořádat sbírku pro psí útulek v Olomouci. Granule, deky, konzervy a pamlsky jsme zavezli do útulku v Neředíně. Vedoucí tohoto zařízení nás provedla mezi kotci, nahlédli jsme do výběhů i do budovy, kde přebývají menší, krátkosrstí nebo nemocní psi. Některým z nás bylo smutno při pohledu na zavřené psy, ale paní vedoucí nás ujistila, že nejsou jen smutné příběhy, ale většina je dobrých.

Publikováno 9. 5. 2020 22:13

Návštěva TyfloCentra

Ve čtvrtek 15. 11. žáci 3. a 4. ročníku navštívili Den otevřených dveří v olomouckém TyfloCentru s názvem: " Přijďte nalézt světlo ve tmě". Cílem bylo umožnit návštěvníkům nahlédnout do života nevidomých. Na děti čekalo celkem 13 stanovišť s různými úkoly, které s nadšením plnily. Vyzkoušely si například orientaci v prostoru, poznávání mincí i bankovek, střelbu na terč pomocí zvuku, louskání ořechů, třídit předměty pouze hmatem nebo si zahrát speciální společenské hry.

Publikováno 9. 5. 2020 22:06

Cvičný zásah hasičů ve škole

V pátek 9. 11. proběhl u nás ve škole cvičný požární poplach za asistence Sboru dobrovolných hasičů z Velké Bystřice. Žáci a učitelé po vyhlášení poplachu opustili do 4 minut budovu školy. Po příjezdu hasičského auta sledovali improvizovaný zásah hasičů. Po ukončení zásahu jim velitel hasičů Ing. K. Šperka popsal a vysvětlil celý průběh akce, zodpověděl všechny dotazy žáků a ti si na závěr mohli prohlédnout hasičský vůz a jeho vybavení.

Publikováno 9. 5. 2020 21:53

Jablíčkový den 2018

Jablíčkový den

V pátek  2. 11. proběhl již po podruhé "Jablíčkový den",  naše škola opět voněla po jablíčkách. Celé dopoledne, ve všech předmětech, bylo JABLKO hlavním tématem. Děti přinesly různé odrůdy jablíček ze zahrádek i z obchodů. Ochutnávaly i poznávaly. Dozvěděly se, proč jsou jablka zdravá, jak se dají využít. V jednotlivých hodinách s jablky počítaly, zabrousily i do historie, zpívaly o nich, malovaly je a psaly slohová cvičení.

Publikováno 9. 5. 2020 21:45