Školní volby

V návaznosti na letošní podzimní volby v naší republice jsme si, v rámci družiny, uspořádali školní volby. Nejprve si zájemci vytvořili politické strany, vymysleli název, logo a program změn, které by chtěli ve škole prosadit, a poté vytvořili prezentaci pro volební kampaň.

Publikováno 9. 5. 2020 8:34

Návštěva svíčkárny

Se začátkem listopadu jsme se vydali do voňavé svíčkárny Rodas na okraji Olomouce a bavili jsme se nejenom svíčkami. Popovídali jsme si s Ara papoušky Rozárkou a Bobem, nakoupili v obchůdku a ve venkovních voliérách mohli obdivovat korely, andulky, chovné holuby i slepičky. V ohrádce pak na nás bečely ovečky a pozdravili jsme i vypaseného čuníka.

Publikováno 9. 5. 2020 8:30

Jsem laskavec

Žáci 4.- 5. ročníku naší školy se rozhodli zúčastnit projektu „Jsem Laskavec“. Jedná se o vykonání vybraného laskavého skutku, a to do dne 13. 11. 2017, neboť tento den je vyhlášen světovým Dnem laskavosti. Naše děti si vybraly podpořit záchrannou stanici „Zastavme utrpení“ v Křelově.

Publikováno 9. 5. 2020 8:26

Jablíčkový den

Jablíčkový den. V pondělí 30.10. naše škola voněla po jablíčkách. Celé dopoledne, ve všech předmětech, bylo JABLKO hlavním tématem. Děti přinesly různé odrůdy jablíček ze zahrádek i z obchodů. Ochutnávaly i poznávaly. Dozvěděly se, proč jsou jablka zdravá, jak se dají využít. V jednotlivých hodinách s jablky počítaly, zabrousily i do historie, zpívaly o nich, malovaly je a psaly slohová cvičení .

Publikováno 9. 5. 2020 8:22

Závod všestrannosti

Závod všestrannosti Ve čtvrtek 12. října 2017 si měly možnost děti v rámci školní družiny ověřit své dovednosti a schopnosti při závodě všestrannosti. Připravit se na závod pomohli mladším dětem čtvrťáci a páťáci, kteří jim vysvětlili a prakticky ukázali vše potřebné.

Publikováno 9. 5. 2020 8:04