Úvod > Základní škola > Akce školy > Školní volby

Školní volby

dne 13. 11. 2017

V návaznosti na letošní podzimní volby v naší republice jsme si, v rámci družiny, uspořádali školní volby. Nejprve si zájemci vytvořili politické strany, vymysleli název, logo a program změn, které by chtěli ve škole prosadit, a poté vytvořili prezentaci pro volební kampaň.

V pondělí 13. listopadu se otevřela volební místnost, po předložení platného průkazu (žákovské knížky), děti zvolily vybranou stranu. Poté volební komise sečetla hlasy a oficiálně byly vyhlášeny výsledky. Zvítězila dívčí strana – Strana veselého světa se 46% hlasů. Tato strana chce prosadit například více hodin angličtiny, čtení a tělocviku, méně domácích úkolů a více ovoce a zeleniny v jídelně.

Protože žádná ze stran nezískala nadpoloviční většinu hlasů, vytváří nyní koalici s jednou ze zbývajících stran. Poté bude moci jednat o změnách s vedením školy.

Školní volby Školní volby