Recitační soutěž Mikroregionu Bystrička - Tršice 2018

Ve středu 28. 3. se žáci 2. - 5. ročníku zúčastnili naši skvělý recitátoři recitační soutěže Mikroregionu Bystřička v Tršicích. Do soutěže se zapojily školy z Hluboček, Mariánského Údolí, Velké Bystřice, Tršic, Doloplaz a Velkého Újezda

Publikováno 9. 5. 2020 10:36

Návštěva kina

Návštěva kina ve čtvrtek 15. 3. se žáci 2. - 5. ročníku zúčastnili programu manželů Motani - Namibie. O Namibii se říká, že je to země, kde nic není. Během 60-ti minut jsme byli přesvědčeni o opaku. Viděli jsme poušť, domorodé kmeny a velkou spoustu zvířat. Pro děti byla zážitkem hlavně reportáž z Pobřeží koster.

Publikováno 9. 5. 2020 9:56

Recitační soutěž

Recitační soutěž ve čtvrtek 1. 3. se utkali naši skvělí recitátoři ve školním kole recitační soutěže. Soutěžilo se ve dvou kategoriích a všichni podávali opravdu skvělé výkony. Porota nakonec vybrala ty nejlepší.

Publikováno 9. 5. 2020 9:54

Netradiční zimní olympiáda

Netradiční zimní olympiáda V pátek 23.2 2018 jsme v družině soutěžili v netradičních zimních sportech. Děti si vyzkoušely sněžnice, slalom na bobech, střelbu na eskymáka a curling. Vítězné týmy dostaly diplomy a putovní medaile.

Publikováno 9. 5. 2020 9:47

Karneval

Karneval ve čtvrtek 22. 2. 2018 proběhl v restauraci U Sklenářů karnevalový rej. Děti ZŠ i MŠ mohly např. zhlédnout divadelní představení loutkového souboru Pronitka, zatancovat si pod taktovkou DJ Charlieho a ochutnat cukroví. Děkujeme za pomoc panu Slanému a také všem rodičům a prarodičům za výrobu nádherných masek. Byly tak dokonalé, že porota nemohla vyhlásit jednu nejlepší masku, a proto projevila uznání všem maskám, které se protancovaly až do konce akce.

Publikováno 9. 5. 2020 9:41

Zdravé zuby

Zdravé zuby Ve čtvrtek 15.února se žáci naší školy zúčastnili přednášky studentek dentální hygieny. Během jedné vyučovací hodiny si pověděli, jak se správně starat o své zuby.

Publikováno 9. 5. 2020 9:37

Hledání pokladu

Den po rozdání pololetního vysvědčení, ve čtvrtek 1.2., proběhla celoškolní akce "HLEDÁNÍ POKLADU". Prvňáčci měli hledání pokladu spojeno s návštěvou mimozemšťanů, kteří chtěli po dětech, aby je provedly jejich obcí. Při procházce po Bystrovanech společně sestavili základní informace o naší obci a při plnění úkolů děti objevily svůj poklad.

Publikováno 9. 5. 2020 9:32

Literární kavárna

Literární kavárna Ve čtvrtek 11. ledna jsme ve školní družině zahájili provoz literární kavárny. Bude otevřena pravidelně jednou měsíčně. U dobrého čaje a občerstvení si budeme povídat o knihách, které nás zaujaly a zahrajeme si zábavné hry nebo vyzkoušíme své znalosti při literárním kvízu.

Publikováno 9. 5. 2020 9:10

Zdraví dětem

Zdraví dětem 4. 1. 2018 V prvním lednovém týdnu se naši žáci zúčastnili projektu Zdraví dětem. Ve čtvrtek proběhlo dopoledne pro starší žáky. V pátek se lektorka věnovala mladším dětem. Program byl uzpůsoben věku. Nejprve si žáci vyslechli interaktivní pohádku O Zdravíkovi a Jedlíkovi doprovázenou ilustracemi a loutkami. Poté vystřihovali a lepili mapu zdravých potravin. Nakonec si pověděli něco o bulimii a anorexii a svých sportovních koníčcích.

Publikováno 9. 5. 2020 9:05

Žáci uctili památku padlých amerických letců

Žáci uctili památku padlých amerických letců 15. 12. 2017 Důležitou událost historie obce Bystrovany si připomněli žáci místní základní školy. Vypravili se na místo, kde dne 18. 12. 1944 spadlo letadlo s americkými letci, a uctili jejich památku zapálením svíček, položením věnce a minutou ticha.

Publikováno 9. 5. 2020 8:59