Úvod > Základní škola > Akce školy > Péče o životní prostředí v naší obci - čištění Bystřičky

Péče o životní prostředí v naší obci - čištění Bystřičky

25.4.2024

Naše škola i školka se opět zapojila do akce čištění okolí řeky Bystřičky. Tato akce je velmi důležitá a má významný dopad na místní životní prostředí. Děti dostaly od obecního úřadu sáčky na odpadky a rukavice. S pomocí učitelů se děti rozdělily do skupin a vyrazily do terénu. Vydaly se kolem břehu a sbíraly odpadky, které ohrožují prostředí. Od plastových lahví a obalů až po velké předměty jako pneumatiky. Díky jejich úsilí a odhodlání bylo ze břehů a okolí řeky odstraněno velké množství odpadků. Čištění životního prostředí nejenže přináší konkrétní výsledky, ale také posiluje pouta mezi žáky a inspiruje je k další ochraně a udržitelnosti naší planety. Za tuto snahu a pracovitost byli všichni odměněni od obecního úřadu malým občerstvením.

Fotografie z akce naleznete zde