Úvod > Základní škola > Akce školy > Věncování

Věncování

15.11.2022

Blíží se čas Vánoc, ke kterému neodmyslitelně patří adventní věnec a u někoho i vánoční hvězda.
A tak jsme se rozhodli, že se zapojíme do dvou akcí sdružení Šance na podporu hematoonkologicky nemocných dětí ve FN Olomouc. Jednou z nich je prodej vánočních hvězd, který se na naší škole uskuteční v termínu 21.-25.11. a druhou tradiční Věncování. To proběhlo v úterý 15.11. v prostorách naší školy. Ruku k dílu při tvoření nádherných věnců přiložily šikovné maminky a paní učitelky ze základní i mateřské školy a dokonce jedna zástupkyně z obecního úřadu. Všechny vytvořené věnce byly odvezeny na dětskou kliniku a výtěžek z jejich prodeje poputuje na podporu dětí z oddělení 21B. Velky dík patří Mgr. Pavle Medkové, jež tuto akci organizuje, poskytla nám veškerý materiál a díky které jsme se do Věncování mohli zapojit i my. Nesmíme však zapomenout i na poděkování všem šikovným tvořilkám: Kristýně Koláčkové , Romaně Kulišťákové, Markétě Novotné, Janě Šťastné, Dagmar Štembírkové, Mgr. Bc. Nikol Petrovičové a Bc. Denise Nečesánkové. Podařilo se nám vytvořit 50 nádherných věnců, což můžete posoudit sami podle fotografií ve fotogalerii. Ještě jednou moc děkujeme a budeme se těšit na další podobnou akci.

Kolektiv ZŠ Bystrovany