Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuálně z naší školy > Velký úspěch našich páťáků v okresním kole matematické olympiády

Velký úspěch našich páťáků v okresním kole matematické olympiádyDatum konání:
25.1.2023

Tři nejúspěšnější řešitelé školního kola matematické olympiády pro páté ročníky základních škol byli vysláni do okresního kola, které pravidelně organizuje ZŠ Stupkova v Olomouci.

Náš tým ve složení Anička Novotná, Honza Koudelák a Teodor Hadač skvěle obstáli v konkurenci více než padesáti vrstevníků z patnácti základních škol z Olomouce i okolí a dva z nich se umístili v první desítce! Daleko za sebou nechali páťáky z velkých olomouckých škol včetně žáků ze tříd pro mimořádně nadané děti. Matematické olympiády (letos již 72. ročník) jsme se jako škola účastnili poprvé a rozhodně, povzbuzeni úspěchem, máme v úmyslu v pravidelné účasti v soutěžích a olympiádách pokračovat.

Velký dík patří nejen našim šikovným páťákům, ale i paní učitelce Dagmar Zárubové, která žáky na matematickou soutěž systematicky připravovala. Výsledkem její svědomité práce je nejen radost našich žáků z jejich vlastního úspěchu, ale i úspěšná reprezentace naší školy na okresní úrovni.

Tady máme důkaz, že malý počet žáků a bezstresové prostředí malých venkovských škol jsou dobrými předpoklady pro poskytování kvalitního vzdělávání.