Úvod > Základní škola > Akce školy > WE LOVE ENGLISH !

WE LOVE ENGLISH !

19.2.2024

V hodinách angličtiny se snažíme hlavně komunikovat. A o čem? Témata nám poskytují jak učebnice angličtiny, tak i běžné životní situace.  Nedávno jsme například s našimi šikovnými třeťáky udělali průzkum na téma „Moje nejoblíbenější hračka“. Připravili jsme si pár otázek, které jsme položili našim kamarádům ze čtvrtého ročníku. Bylo příjemné sledovat, jak děti anglicky komunikují, a to naprosto bez problémů nebo nějakého ostychu. Třeťáci si odpovědi svých starších kamarádů zapsali a vznikla nám tabulka nejoblíbenějších hraček. Dokázali byste si tipnout, která hračka vede? První z vás, kdo zašle správnou odpověď na tuto otázku na mail zsbystrovany@atlas.cz, vyhraje možnost zapojit se do některé z našich hodin angličtiny a užít si ji s námi. Takový návrat do školní lavice může být osvěžující, co říkáte?

Čtvrťáci se také zabývali zajímavým tématem, kterým byl svět zvířat.  Pracovali společně na projektu, kdy zjišťovali, kolik toho spolužáci o zvířatech ví. Kde žijí, čím se živí, jak vypadají atd. Třešničkou na dortu bylo projekt „profesionálně“ odprezentovat s využitím frází, které slovní projev obohatí, aby nepůsobil příliš stroze. Všichni žáci se opravdu snažili a byli schopni kvalitně svoji práci odprezentovat.

Určitě budeme v našem snažení pokračovat a rádi vás budeme informovat o našich aktivitách, a to nejen v hodinách angličtiny.

Fotografie z akce naleznete zde.