Úvod > Základní škola > Akce školy > Vlastivědné muzeum v Olomouci

Vlastivědné muzeum v Olomouci

28. 5. 2019

V úterý 28. května navštívili žáci 1., 3., 4. a 5. ročníku Vlastivědné muzeum v Olomouci. Pro děti první třídy byl připraven edukační lektorský program k expozici Příroda Olomouckého kraje s názvem "O zajíčkovi Chlupáčkovi a jeho trampotách". Zajíček dětem prozradil spoustu zajímavostí ze zvířecího života, mimo jiné jim také ukázal, jak luštit "detektivní" příběhy podle stop a jak poznat pobytové znamení živočichů, se kterými se mohu v přírodě setkat.

Děti 3., 4. a 5. ročníku cestovaly časem do středověku přímo do rodící se moravské metropole - Olomouce. Dozvěděly se, jak a proč se stavěla města, jaký byl rozdíl mezi životem ve městě a na vesnici. Co např. vyráběl kosťař, konvář nebo koželuh a čím se zabýval kramář. Vystavené exponáty prozradily dobová tajemství středověku v expozici Olomouc "Patnáct století města". Jako bonus si mohly vyrazit minci z doby Karla IV.

Vlastivědné muzeum v OlomouciVlastivědné muzeum v OlomouciVlastivědné muzeum v Olomouci