Úvod > Základní škola > Akce školy > Uctění památky u pomníku padlých amerických vojáků za 2. světové války v Bystrovanech

14.12.2023

Ve čtvrtek 14. prosince se uskutečnilo pietní vzpomínkové setkání. Dne 18. 12. 1944 spadl v Bystrovanech letoun Boeing B-176 s deseti americkými vojáky. Sešli jsme se u památníku amerických letců, kteří zde zahynuli za 2. světové války. Zástupci armády, obecního úřadu, hanáckého aeroklubu, dětí ze základní školy a mateřské školky zde uctili jejich památku. Děti zazpívaly v doprovodu kytary lidovou píseň " Ej padá, padá rosička". Je důležité si tyto akce připomínat, protože jsou součástí naší historie.

Fotografie z akce naleznete zde.