Úvod > Základní škola > Akce školy > Slavíme další úspěchy v soutěžích

Slavíme další úspěchy v soutěžích

17.3.2023

Minulý týden se žák 5. ročníku Jan Koudelák zúčastnil okresního kola soutěže v anglickém jazyce, kterou tradičně pořádá Dům dětí a mládeže Olomouc. Honza soutěžil společně s dalšími 28 účastníky z různých škol olomouckého okresu v kategorii I.A, která je určena pro žáky navštěvující nejvýše sedmý ročník. Náš žák byl tedy nejmladším účastníkem, do soutěže se z ostatních 28 škol přihlásili pouze žáci druhého stupně. Honza si vedl skvěle a v prvním, vyřazovacím, kole, které zahrnovalo poslech a čtení s porozuměním, dosáhl 38 bodů z maximálních 44 a postoupil s dalšími 16 staršími žáky do druhého kola. Tam jej čekala konverzace na dané téma, kterou zvládl také obdivuhodně. Ačkoliv Honza „nestál na bedně“, pro nás je vítězem. Udělal naší škole skvělou reklamu, za což mu děkujeme.

Úspěšně si vedli také žáci pátého ročníku na soutěži v angličtině, kterou pořádala ZŠ Zeyerova. Tým ve složení Anna Novotná, Ella Švarcová, Jak Koudelák a Teodor Hadač se utkali v několika disciplínách se žáky ze ZŠ Zeyerova a ZŠ Křelov. Náš Teodor se umístil na vynikajícím 3. místě ze 16 soutěžících, Honza skončil čtvrtý. Celkově se našim žákům dařilo i v soutěži týmů a společně se soutěžícími z dalších dvou škol si všechny disciplíny užili. Organizátorky ze ZŠ Zeyerova se na nás těší v příštím roce, určitě se opět zúčastníme!

(více fotek naleznete ve fotogalerii)