Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy > Školní výlety 2024

Školní výlety 2024Datum konání:
18.6.2024

1. ročník

V úterý 18. 6. jeli žáci 1. ročníku vlakem na školní výlet do Teplic nad Bečvou. V parku podél řeky Bečvy nejprve plnili připravené úkoly na stanovištích a poté, po krátkém hledání, našli ukrytý poklad. Navštívili zde také Zbrašovské  aragonitové jeskyně. Tento jedinečný jeskynní systém je známý svou unikátní výzdobou z minerálu aragonitu a zároveň jde o nejteplejší jeskyně v České republice. Výlet se všem moc líbil.

 

Fotografie z výletu naleznete zde.

 

2., 3. a 5. ročník

Tentýž den jako prvňáčci, jeli  žáci 2., 3. a 5. ročníku  autobusem na školní výlet na propast Macochu a na prohlídku Punkevních jeskyní. Po příjezdu k propasti Macocha jsme byli ohromeni její hloubkou a majestátností. Naše další cesta k jeskyním vedla lanovkou. Jízda kabinkovou lanovkou byla pro mnohé vzrušujícím zážitkem, zejména díky nádhernému výhledu na okolní krajinu. Následovala prohlídka Punkevních jeskyní, které jsou jedním z nejvýznamnějších krasových útvarů v České republice. Průvodce nás provedl spletitým systémem chodeb a síní, kde jsme mohli obdivovat stalaktity, stalagmity a další fascinující útvary. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o historii a geologii jeskyní. Po prohlídce jeskyní nás čekal vrchol dne - plavba lodičkou po podzemní říčce Punkvě. Na závěr výletu měli žáci možnost si zakoupit pěkné suvenýry nebo upomínkové předměty. Výlet byl pro všechny nejen vzdělávací, ale také velmi zábavný a inspirující.

Fotografie z výletu naleznete zde.

 

4. ročník

 

V květnu se čtvrťáci, mladí dobrodruzi, dozvěděli, jaké velké dobrodružství je v červnu bude čekat. Díky správnému vyluštění šifry získali souřadnice záhadného místa. Společně přišli na to, že jejich další dobrodružství se odehraje v ocelovém městě - v oblasti Dolních Vítkovic. Ve středu 19. 6. 2024 se toto tajemné místo vydali čtvrťáci prozkoumat. Vyjeli hned ráno vlakem do Ostravy. V Ostravě se projeli tramvají přes městskou část Vítkovice. Všechny zaujalo industriální okolí, kterým tramvaj projížděla. Z okýnka byly vidět průmyslové haly, cihlové stavby nebo obrovské potrubí, které lemovalo tramvajovou trať. Bylo to, jako kdyby se ocitli v románu J. Verna.

 

Dolních Vítkovicích byl pro mladé dobrodruhy připraven edukační program „3 2 1 START!“. Děti zhlédly krátký film o křečkovi Elonovi, který se snažil dostat robotku Osmičku zpět na oběžnou dráhu. V průběhu programu se mladí dobrodruzi seznámili se základními fyzikálními principy, dokonce si i zkusili vytvořit vlastní raketu. Všem se podařilo zdárně odstartovat. Kdyby je nelimitovala střecha, určitě by jejich rakety doletěly až do vesmíru! Po programu přišla zasloužená zmrzlina v centru Ostravy a odjezd zpět domů. Celá výprava se vydařila, děti potkaly spoustu milých pocestných a vrátily se domů bohatší o jedno další společné dobrodružství.

Co se ti nejvíce líbilo?

Onďa: Stavění rakety.
Sára: Jízda vlakem.

Amálka: Program.

Eliška: Nejvíce se mi líbila socha, která je zavěšená v areálu Dolních Vítkovic.

Denda: Nejvíce se mi líbilo ocelové město.

 Marda: Cesta vlakem a ocelové město. Překvapilo mě, jak bylo ocelové město velké! A ještě se mi líbilo, že jsem na sobě měl plášť. (Marda měl během edukačního programu možnost obléknout si plášť, aby vypadal jako správný vědec).

Aďa: Ocelové město.

Marťa: Ocelové město.

Co nového jsem se dozvěděl?

Všichni: To, že existuje nějaký zákon akce a reakce.

Denda: Dozvěděla jsem se, jak vysoko doletí různé létající objekty.

Amálka: To, že balónky s heliem, když letí moc nahoru, tak prasknou.

 

Těšíš se na předmět fyzika na druhém stupni?

Eliška: Ano, protože možná budeme dělat stejné pokusy.

Denda: Asi mě fyzika bavit nebude, protože to bude moc složité.
Onďa: Ne.

Aďa: Ne, netěším. Asi bude složitá.

Marťa: Je to zábava, ano!

Sára: Celkem jo.

Amálka: Nevím, jaké to bude.

Marda: Jestli budu mít plášť, tak to půjde.

 

 Fotografie z výletu naleznete zde