Úvod > Základní škola > Akce školy > Pevnost poznání - vzdělávací program Živá Sluneční soustava

Pevnost poznání - vzdělávací program Živá Sluneční soustava

27.3.2024

Pro děti je poznání fascinujícím dobrodružstvím, které je provází celým jejich životem. Ve středu 27. března se 2. - 5. ročník vydal do Pevnosti poznání objevit tajemství vesmíru a koloběh vody. Pro žáky byl připraven program na celé dopoledne. První část byla prohlídka expozice Živá voda - fascinující vodní svět. V této expozici žáci měli možnost pozorovat živočichy v nadživotní velikosti a prohlédnout si je skze lupy a moderní mikroskopy. Na závěr mohli prozkoumat tajuplnou podmořskou jeskyni. V druhé části vstoupili do jiné dimenze. Žáci se ponořili do tajů Sluneční soustavy v planetáriu a pozorovali fascinující svět hvězd a planet. V poslední části navštívili kreativní dílnu, kde hravě propojili vědecké disciplíny s praktickou činností. Získali nové dovednosti a odnesli si domů zajímalý a originální výrobek.

Fotografie z akce naleznete zde.