Úvod > Základní škola > Akce školy > Mikuláš nebo čert?

Mikuláš nebo čert?

5.12.2022

V pondělí 5. prosince 2022 v dopoledních hodinách proběhla dopravně preventivní akce s názvem „Mikuláš nebo čert“. Tuto akci si přichystali dopravní policisté společně s žáky ZŠ Bystrovany. V okrese Olomouc se jednalo o historicky první ročník této vydařené akce, kdy se však policisté nechali inspirovat svými kolegy ze Šumperska, kde se již jedná o tradici. Ani letošní ročník šumperští kolegové nevynechali, a proto se akce v Olomouckém kraji odehrála na dvou místech, a to v již zmíněných Bystrovanech a v obci Hrabová na Šumpersku, kde se zapojily děti z místní základní školy.

Děti v maskách Mikuláše, čerta či anděla společně s dopravními policisty zastavovaly řidiče a pomáhaly s dopravními kontrolami. Řidiči, kteří měli vše v pořádku, obdrželi od dětí vlastnoručně vyrobený drobný dárek či sladkost a přestupci se museli spokojit s bramborou či uhlím. Takovíto hříšníci byli tři, které policisté během preventivní akce zkontrolovali a následně museli řešit jejich protiprávní jednání.

Cílem této akce bylo seznámit děti s některými činnostmi práce dopravní policie, s nimiž přicházejí jako účastníci silničního provozu přímo nebo nepřímo do styku. Předat jim informace o tom, co je správné a co chybné v chování účastníků silničního provozu a k jakým následkům by jejich chybná jednání mohla vést.

Pro kontrolované řidiče byla tato akce příjemným zpestřením a odlehčením druhého adventního týdne.

(více fotek naleznete ve fotogalerii)