Úvod > Základní škola > Akce školy > Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata jsou celoroční projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, jehož hlavním vrcholem je předvánoční sbírka. Na webu jeziskovavnoucata.cz mají lidé, vždy od poloviny listopadu, možnost vybírat si z tisíců přání seniorů, která následně plní. Souběžně se seznamem přání je otevřená také finanční sbírka, díky které je možné hradit nákladná přání ze seznamu, na které jednotlivci nestačí. Ale také následně po zbytek roku aktivity a potřeby seniorů v tisícovce zapojených zařízení Česka. Tak, aby byl jejich život veselejší, snadnější a naplněnější.

Za naši školu jsme vybrali 4 přání, která splníme.

Přání č. 1: Pro: paní Emilku

Věk: 81 let

Dárek: krabice DIA sladkostí

Přání: Milý Ježíšku, mé jméno je Emilka a jsem milovnicí sladkého, ale diabetes mi ten můj mlsný jazýček šidí. Naše sestřičky mi vaří odpolední kávu a když bych si k ní mohla zakousnout nějakou DIA oplatku nebo sušenku, hned bych měla hezčí den. Velmi ti, Ježíšku děkuji a přeji krásné vánoční svátky.

Kde se přání plní: Domov sociálních služeb Meziboří

Přání č. 2: Pro: paní Marii

Věk: 78 let

Dárek: andělka

Přání: Milý Ježíšku, nedávno mi umřel manžel a jediná společnost kromě pečovatelky je má sbírka andělek. Byla bych moc ráda za nějakou andělku.

Kde se přání plní: Charitní pečovatelská služba Chomutov

Přání č. 3: Pro: paní Drahomíru

Věk: 89 let

Dárek: andělka

Přání: Milý Ježíšku. Přála bych si pod stromečkem najít keramického andílka, kterým bych si vyzdobila svůj nový pokoj v domově. Děkuji ti.

Kde se přání plní: Alzheimer Home Česká Lípa

Přání č. 4: Pro: vášnivé kuchařky

Věk: 78 let

Dárek: sada pomůcek do kuchyně

Přání: Rády při společných posezeních vymýšlíme, co dobrého si můžeme uvařit či upéct a ve většině případů se pak opravdu sejdeme a dobrotu si připravíme. Někdy nám však chybí potřebné kuchyňské potřeby – vařečky, nože, lis na česnek, struhadlo, škrabky, prkénka. Kdybys, Ježíšku byl tak hodný, udělalo by nám to velkou radost.

Kde se přání plní: Domov pro seniory Napajedla

Rádi bychom vás poprosili o pomoc při plnění těchto přání. Záměrně jsme zvolili taková, která nejsou finančně náročná a jsou tak pro nás snáze splnitelná.

V případě, že budete mít zájem se zapojit, doneste nám zakoupené věci do školy nejpozději 9.12., andělky vyrobíme s dětmi v kroužku Keramika. My poté dárky zabalíme a odešleme seniorům.

Všem děkujeme za pomoc.

(Fotky z domovů na naleznete ve fotogalerii s názvem Ježíškova vnoučata)