Úvod > Základní škola > Akce školy > Ekologicko-chovatelský program pro děti ZŠ a MŠ

Ekologicko-chovatelský program pro děti ZŠ a MŠ

22.3.2024

V pátek 22. 3. k nám do školky opět přijel chovatel exotického ptactva pan Vachutka. Jeho chovatelský program se zaměřuje na péči a odchov těchto vzácných ptáků s cílem zachovat jejich druhy a genetickou rozmanitost. Pan Vachutka, známý chovatel s mnohaletými zkušenostmi, se specializuje na exotické druhy ptáků, jako jsou papoušci, andulky a další. Jeho program vychází z důkladného výzkumu jednotlivých druhů, porozumění jejich potřebám a zajištění ideálních podmínek pro jejich chov a odchov. Každý druh má specifické potřeby. Díky pečlivému a zkušenému přístupu pana Vachutky jsou ptáci z jeho chovatelského programu známí svou vitalitou, krásou a genetickou čistotou. Jeho práce přispívá k ochraně a zachování exotických i domácích druhů ptáků pro budoucí generace chovatelů i milovníků ptactva. Děti měly možnost prohlédnout si vzácné ptáky z blízka, některé papoušky mohly i pohladit a nechat si je posadit na ruku. Děkujeme za pěknou a poučnou přednášku.

Fotografie z akce naleznete zde.