Recitační soutěž 1. stupně ZŠ mikroregionu Bystřička

Jako každý rok, tak i letos 27. března proběhla mezi školami, již šestý ročník recitační soutěž žáků 1. stupně mikroregionu Bystřička. Její pořadatel byla Masarykova Základní škola a Mateřská škola Velká Bystřice. Kromě samotné soutěže byla na programu i dvě úžasná divadelní představení. O první se postarali pralidé z dramatického kroužku a druhé představení bylo scénické čtení známé pohádky o princezně na hrášku. Dětem se představení velice líbilo.

Publikováno 10. 5. 2020 6:57

Návštěva kina Metropol - Florida a Havaj na Havaji.

Dne 5. března se naši žáci 2.- 5. ročníku zúčastnili filmové projekce manželů Motani - Florida a Havaj na Havaji. Ostrovy z ohně, žraloci, mořské panny a Mickey Mouse. Vydali se společně na slunečnou Floridu, setkali se s nebezpečnými aligátory, zaplavali si s kapustňáky, viděli žhavou tekoucí lávu sopky Kilauea na ostrově Big island. Viděli zemi Harryho Pottera, kapitána Jacka Sparrowa a nezapomenutelného Mickeyho. Všem se projekce moc líbila.

Publikováno 10. 5. 2020 6:52

Masopust - karneval, pochovávání basy

V sobotu 2. 3. dopoledne proběhla v Bystrovanech obnovená tradice masopustního veselí, kterého se zúčastnili i naši žáci. Obcí procházel pestrý průvod masek v čele s medvědem za doprovodu hudby. Odpoledne začal na sále v Hospůdce u Sklenářů dětský karneval s programem, zakončený pochováváním basy, které symbolizuje konec tanečních veselic. Všichni si sobotní program naplno užili!

Publikováno 10. 5. 2020 6:50

Recitační soutěž - školní kolo

Ve čtvrtek 28.2. proběhlo školní kolo recitační soutěže. Žáci příjemně překvapili svým zájmem a výběrem básní. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Porota vybrala nejlepší z nejlepších.

Publikováno 10. 5. 2020 6:47

Vlastivědné muzeum

Ve čtvrtek 28.2. byli žáci 2.třídy ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. Nejvíc je zaujala stálá expozice zaměřená na přírodu a zvířata, která je propojená moderní technologií s interaktivními prvky. Děti si tak mohly popovídat se všemi zvířaty a navštívit dokonce jezevce přímo v jeho noře. V další místnosti byly zase krásné hanácké kroje a po cestě k východu děti objevily figurínu známého obra Josefa Drásala z Holešova. Byl to pro děti velký zážitek.

Publikováno 10. 5. 2020 6:42

Zdravé zuby 2019

Zdravé zuby

Jako každý rok, tak i letos nás navštívily studentky lékařské fakulty, aby děti poučily o dentální hygieně a jak se správně starat o zuby. Program měly velmi pečlivě připravený, tak aby všechny děti zaujal.

Publikováno 10. 5. 2020 6:40

Dětský karneval

Dětský karneval 2. 3. 2019

Publikováno 10. 5. 2020 6:34

Návštěva knihovny

Návštěva knihovny V úterý 19. 2. žáci 1. a 2. třídy navštívili místní knihovnu. Knihovnice paní Putíková si pro děti připravila besedu o Masopustu, vodění medvěda a o velikonočních tradicích. Na závěr nabídla dětem možnost stát se členy knihovny a seznámila je s knihovním řádem. Poté si děti prohlédly nabídku dětských knih a povídaly si o nich. Beseda se nám všem moc líbila a paní knihovnici moc děkujeme!

Publikováno 10. 5. 2020 6:32

Valentýn

Dne 14. února i naše děti oslavily Den svatého Valentýna. Děti ve školní družině připravily schránku a do ní se vhazovala přáníčka během celého dopoledne. Během poslední hodiny obdrželi Valentýnky nejenom kluci a holky, ale i paní učitelky. Potěšilo nás to určitě všechny!

Publikováno 10. 5. 2020 6:28

Ukázka hanáckého kroje

Ukázka hanáckého kroje Dne 31. 1. si děti neodnesly ze školy jen výsledek své půlroční práce v podobě pololetního vysvědčení, ale i zážitek z předvedení pravého hanáckého kroje. Paní učitelka Vybíralová z naší MŠ byla tak laskavá a přivezla do školy svůj vlastní, již cenný kroj. Dětem povyprávěla o jeho původu a stáří a naší paní asistentku do něj nastrojila. Díky této ukázce se rozvinula debata o tradicích, paličkování a také hrdosti na to, odkud pocházíme.

Publikováno 10. 5. 2020 6:25