Baletní představení - Tarzan - král džungle

V pátek 13. 9. naši školáci shlédli populární příběh. Krále džungle, který představily děti Baletního studia při Moravském divadle Olomouc ve spolupráci s profesionálními tanečníky.

Publikováno 10. 5. 2020 11:13

Pevnost Poznání

Ve středu 26. června jsme se celá škola vydala na místo, kde se psala historie. V zachovalém areálu korunní pevnůstky v Olomouci sídlí vzácná historická stavba s dřevěnou konstrukcí. Dnes je tato stavba využívána pro vědu a neformální vzdělávání.

Publikováno 10. 5. 2020 11:09

Workshop - Kryštofe, neblbni!

Dne 25. června se žáci III. a IV. třídy zúčastnili lektorovaného programu s názvem Kryštofe , neblbni! zaměřeného na přátelství a vzájemnou pomoc. Lektoři přijeli k nám do školy a formou divadelních epizod dětem ukázali a přiblížili podstatu kamarádství. Samy děti si pak ve skupinách zahrály scénky, ve kterých měly vystihnout veselé, ale i problémové situace, ke kterým mezi kamarády může dojít. Společně pak s lektory hledali vhodné řešení problémů konstruktivní a nekonfliktní cestou.

Publikováno 10. 5. 2020 11:05

Spaní ve škole 2019

Spaní ve škole

V pondělí 24. června proběhlo jako každý rok spaní páťáků ve škole. Děti si společně u táborového ohně zazpívaly písničky a opekly buřty na večeři. Po večeři si trochu i zasoutěžily, plnily úkoly vědomostní i sportovní. Po té si nachystaly své pelíšky a odpočinuly si u filmu. Děti si spaní ve škole užily.

Publikováno 10. 5. 2020 11:01

Prohlídka Letiště v Neředíně

V pondělí 24. 6. se byly děti podívat na exkurzi na letiště v Neředíně. Letištěm nás provedl pan Ing. Vízek a pan Košťálek. Na začátku se děti dověděly něco málo o historii letadel, o létání, shlédly i ukázku použití padáku. Po té nás provedli hangáry, kde mají uschována letadla, jak motorová, větroňová, tak i vrtulníky. Prohlédli jsme si stálou expozici Historie Letiště Olomouc, kde byly krásné modely různých letadel, fotky  letců a hrdinů...

Publikováno 10. 5. 2020 10:57

Den otevřených dveří 153. ženijního praporu Olomouc

Ve čtvrtek se byli žáci celé školy podívat na Den otevřených dveří 153. ženijního praporu, kde je čekal bohatý program a zábava. V programu byla ukázka výcviku a sebeobrany, pohybové aktivity pro děti, prohlídka vojenských aut, zbraní a vybavení záchranářské a hasičské techniky. Největším zážitkem byla pro děti jízda velkým vojenským autem.

Publikováno 10. 5. 2020 10:52

Sportovní Olympiáda ve ŠD

Čtvrteční odpoledne ve ŠD patřilo sportu. Proběhla celodružinová akce - Olympiáda. Děti soutěžily v několika sportovních disciplínách a užily si i mnoho legrace. Cílem akce nebylo vyhrát, ale hlavně si to užít a zúčastnit se.

Publikováno 10. 5. 2020 10:50

Plavání

Plavání A máme za sebou roční plavecký kurz v Centru zdraví v Bohuňovicích! Uteklo to jako voda a naši druháci a třeťáci plavou skoro jako rybičky. :-)

Publikováno 10. 5. 2020 10:47

Tonda Obal - program o správném třídění odpadu

Všichni žáci naší školy se zúčastnili vzdělávacího programu TONDA OBAL, který se zaměřuje na zvýšení povědomí o správném třídění a recyklaci odpadů. Spolu s lektorkou si aktivně vyzkoušeli třídění odpadů do barevných kontejnerů, shlédli několik krátkých filmů z prostředí dalšího zpracování odpadů i jejich skladování. Třídění odpadů je dobrý návyk a vede k odpovědnému chování vůči naší planetě.

Publikováno 10. 5. 2020 10:44

Pasování na čtenáře

Ve středu 19. června byli naši prvňáčci slavnostně pasováni na čtenáře. Akce se konala v Knihovně města Olomouce na pobočce Jungmannova. Za doprovodu hudby přišel za dětmi král, který každého přijal za rytíře listin, spisů a knih. Každý z nich následně obdržel diplom a dárkový poukaz pro zřízení čtenářského průkazu. Našim malým čtenářům se slavnostní ceremoniál líbil a už se těší, jak si budou číst o prázdninách své oblíbené knížky.

Publikováno 10. 5. 2020 10:40