Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy

Akce školy


Štítky:Mikuláš ve škole 2019

Mikuláš ve škole

Ve čtvrtek bylo v naší škole hned po ránu rušno. Všechny třídy navštívili, jako každý rok Mikuláš, Anděl i Čert, aby se dověděli, jestli jsou děti hodné a jak se připravují do vyučování. Děti měly připravené básničky a písničky, za to jim Anděl rozdal sladkou odměnu. Čert nakonec nikoho do pekla neodnesl, i když ho Anděl občas musel krotit :-). 

Více

Publikováno 10. 5. 2020 12:15

Kino Metropol Mikulášování spolu s Mikulášem, Andělem a Čertem

Kino Metropol Mikulášování

Jako každoročně byli naši žáci 1. a 2. ročníku v Kině Matropol na zábavném pořadu "Mikulášování". Spolu s Mikulášem, Andělem a Čertem si zazpívali známé koledy a písničky. Pořadatelům se podařilo roztančit a rozezpívat celé kino. Děti byly z programu nadšené, kromě dobré nálady a spokojenosti si odnesly i malý dáreček.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 12:12

Den otevřených dveří 2019

Den otevřených dveří

Děkujeme všem rodičům za přízeň a spolupráci při přípravě DOD. Také oceňujeme pomoc bývalého žáka Samuela Knushiho, který nachystal názorné prezentace školy na našich interaktivních tabulích.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 12:08

Lampionový průvod

Lampionový průvod

Děti ze školy a školky společně s rodiči a vychovatelkami ŠD rozzářily Bystrovany lampionovým průvodem. Cestu si zpestřili známými lidovými písněmi.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 12:03

Keramická dílna

Keramická dílna

Pod vedením zkušeného lektora si všichni žáci během dopoledne vyrobili Mikuláše. Věříme, že úspěšná spolupráce s panem Švehlíkem bude pokračovat i v dalších letech.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:51

Návštěva Domova pro seniory ve Velké Bystřici

Návštěva Domova pro seniory ve Velké Bystřici

V rámci projektu "JSEM LASKAVEC", ve kterém děti mají za úkol vybrat a vykonat nějaký dobrý skutek, se naše děti rozhodly pro návštěvu Domova pro seniory ve Velké Bystřici a tím udělat radost babičkám a dědečkům. Předaly jim dárky, které sami vyrobily a zazněla i krátká básnička. Poté si se seniory popovídaly a rozloučily se s tím, že se určitě znovu brzy uvidí.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:48

Jablíčkový den 2019

Jablíčkový den

Tak jako předešlé roky proběhl ve škole "Jablíčkový den", naše škola opět voněla po jablíčkách. Celé dopoledne, ve všech předmětech, bylo JABLKO hlavním tématem. Děti přinesly různé odrůdy jablíček ze zahrádek i z obchodů. Ochutnávaly i poznávaly. Dozvěděly se, proč jsou jablka zdravá, jak se dají využít. V jednotlivých hodinách s jablky počítaly, malovaly a tvořily z vlny krásná jablíčka.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:39

Nezvaná návštěva

Nezvaná návštěva

Na naše pravidelné páteční ranní zpívání u klavíru dorazila nezvaná návštěva. Přišla mezi nás paní ZÁVIST. A to, co dětem sdělila, se jim vůbec nelíbilo. Děti potom během dopoledne se svými učitelkami probíraly, co je vlastně závist zač. Jaká je to emoce, co může způsobit, jestli lidem škodí a jak se jí bránit. A rozhodly se, že ji ze školy vyženou a nedovolí, aby se v naší škole zase objevila.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:30

Beseda na téma "Ztráta zraku"

Beseda na téma "Ztráta zraku"

Pozvání na besedu přijal pan Q. Sandroni, sám nevidomý. Ztráta nebo vážné oslabení zraku způsobí v životě člověka mnoho změn a pan Sandroni dětem o tom vyprávěl, přinesl na ukázku i různé speciální pomůcky.

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:26

Sportovní den 2019

Sportovní den

Už se stává tradicí, že v září se koná sportovní den. V letošním roce byli všichni rozděleni do týmů, společně mladší i starší děti. Porovnaly své síly v různorodých disciplínách, ve kterých si musely pomáhat. Fandění a radostný pokřik se rozléhal po celé obci. A příští rok zase :-).

Více

Publikováno 10. 5. 2020 11:20