Bystrovanský slet čarodějnic 2019

Bystrovanský slet čarodějnic

Poslední dubnový večer se uskutečnil plánovaný slet čarodějnic v Bystrovanech. Máme velkou radost, že se dostavilo velké množství kouzelných bytostí. Program, který připravily a zorganizovaly vychovatelky ŠD ve spolupráci s OÚ Bystrovany si děti i rodiče velice užili.

Publikováno 10. 5. 2020 7:34

Čištění řeky Bystřičky

Při družinové akci se děti, paní učitelky a vychovatelky aktivně zapojily do čištění okolí řeky Bystřičky. Každý dostal pracovní rukavice, nasbíraný odpad dávali do předem nachystaných pytlů. Odměnou za dobrovolnou práci všech účastníků byla čistota okolní přírody a sladkost od OÚ.

Publikováno 10. 5. 2020 7:26

Na křídlech ptáků 3D

Dne 23. dubna žáci 3. až 5. ročníku shlédli snímek z produkce BBC, který byl promítán v rámci festivalu Academia Film Olomouc, mezinárodního festivalu populárně - vědeckých filmů. Jednalo se o unikátní projekt, který nám přiblížil život opeřenců. A jako bychom spolu s nimi vzlétli do oblak!  Proletěli jsme se napříč celou planetou a dozvěděli se spoustu zajímavých informací.

Publikováno 10. 5. 2020 7:21

Bystrovanský slet čarodějnic

Sraz všech těchto kouzelných bytostí se koná 30. 4. 2019 v 18 hodin u školy. S sebou dobrou náladu, koště, špekáček a klacek na opékání.

Publikováno 10. 5. 2020 7:20

Jak křesťané slaví Velikonoce

Ve středu 17. dubna žáci 1. a 4. ročníku se byli podívat na program "Jak křesťané slaví Velikonoce, který se uskutečnil v Klášteře dominikánů v Olomouci. Součástí programu byla powerpointová prezentace o tradicích a zvycích Velikonoc, prohlídka kostela a výroba svíčky, kterou si děti odnesly domů.

Publikováno 10. 5. 2020 7:17

Loučení se zimou

Loučení se zimou V pondělí 15. dubna jsme se loučili se zimou. Moranu, kterou děti vyrobily v družině, jsme oblékli do kostkovaných šatů a hlavu vyplnili senem. Poté jsme se vydali na most k řece Bystřičce a pak už za zpěvu jarních písniček a říkadel ji paní vychovatelka zapálila a hodila do řeky. Moraně jsme popřáli šťastnou cestu s přáním, ať nám už konečně přivolá tolik očekávané jarní počasí. A snad to dopadne dobře..... na sluníčko se těšíme všichni :-).

Publikováno 10. 5. 2020 7:13

Zdravé svačinky

V tomto týdnu proběhla na naší škole akce ZDRAVÉ SVAČINKY. Děti to přijaly velmi zodpovědně a nosily si do školy samé zdravé dobroty. Navštěvovaly se ve třídách a vzájemně se kontrolovaly. Velmi nás potěšilo, že se do ovoce a zeleniny s chutí pustili i ti žáci, kteří dříve jedli jenom sladkosti. Snad jim to změní jejich dřívější názor na jídlo. Děkujeme všem maminkám, tatínkům i babičkám, zkrátka všem, kteří se do naší výzvy zapojili a trpělivě dětem připravovali zdravé a dobré jídlo.

Publikováno 10. 5. 2020 7:07

Smím prosit? aneb tance národů

Ve čtvrtek 4. dubna se 5. ročník zúčastnil výchovného koncertu Moravské filharmonie v Redutě v Olomouci. Žáci se dověděli, kde vznikly populární tance, jako je např.: valčík, polka, sarabanda, menuet, farandola a šavlový tanec. Hudba byla propojena s ukázkami tance. Bylo to velmi poučné, zajímavé a dětem se koncert moc líbil.

Publikováno 10. 5. 2020 7:03

Občas se nám ve škole objeví i krásné víly

vila

Občas se nám ve škole objeví i krásné víly ......

Publikováno 10. 5. 2020 7:01

Týden zdravých svačinek

Týden zdravých svačinek 1. - 5. 4. 2019 V tomto týdnu probíhá ve škole týden zdravých svačinek. Prosíme rodiče o zapojení do této akce. Děkujeme předem za zdravé svačinky.

Publikováno 10. 5. 2020 6:59