Praha 14. 6. 2019

V pátek 14. 6. 2019 se 5. ročník vydal na školní výlet do Prahy. V Praze je čekal bohatý program. Navštívili Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí a Prašnou bránu. Nesmíme opomenout nádhernou prohlídku Betlémské kaple s odborným výkladem. Výlet zakončili na Václavském náměstí nákupem suvenýrů. I přes teplé počasí se výlet žákům líbil a zažili spoustu legrace.

Publikováno 10. 5. 2020 10:37

Javoříčské Jeskyně 4. 6. 2019

V úterý 4. 6. 2019 jel 2. ročník na školní výlet do Javoříčských jeskyní. Nejprve si prohlédli památník, který připomíná tragédii vypálení obce Javoříčko na konci 2. sv. války. Venku krásně hřálo slunce a tak jsme byli rádi, že se můžeme zchladit v krásné krápníkové jeskyni. Do školy se žáci vrátili obohaceni o nové zážitky.

Publikováno 10. 5. 2020 8:40

Javoříčské jeskyně 21. 5. 2019

Dne 21. 5. 2019 byli žáci 1., 3. a 4. ročníku na školním výletě v Javoříčských jeskyních. Přestože počasí v tomto týdnu nebylo příznivé, nám se vydařilo. Naše první kroky vedly na komentovanou prohlídku jeskyně. Děti se zájmem poslouchaly výklad a sledovaly přírodní krásy jeskyně. Největší zážitek pro všechny byli živí netopýři. Po prohlídce jsme se prošli tamějším lesem, pohráli si na hřišti a zakoupili upomínkové předměty a dárečky.

Publikováno 10. 5. 2020 8:37

Vodní radovánky v ŠD

Vodní radovánky v ŠD 12. 6. 2019

Publikováno 10. 5. 2020 8:31

Učíme se venku, mimo školu

Publikováno 10. 5. 2020 8:27

Sportovní hry Mikroregion Bystřička

Letošní sportovní soupeření škol Mikroregionu Bystřička pořádala Základní škola Velká Bystřice. Z naší školy bylo vybráno 23 dětí, které soutěžily ve čtyřech disciplínách - víceboji starší i mladší kategorie, fotbalu a ve vybíjené. Celé klání proběhlo v radostné atmosféře, v duchu fair play. Nejlépe si vedli žáci pátého ročníku. Podařilo se jim vybojovat páté místo ve vybíjené. Všichni si sportovní den užili.

Publikováno 10. 5. 2020 8:16

Roztančená škola

Letošní besídka na oslavu Dne matek se nesla v duchu tance, zpěvu a hudby. Děkuji všem pedagogickým zaměstnancům, kteří se podíleli na přípravě a organizaci a chválím naprosto všechny vystupující. Podařilo se nám strávit společně s rodiči radostné a láskyplné odpoledne.

Publikováno 10. 5. 2020 8:10

Vlastivědné muzeum v Olomouci

V úterý 28. května navštívili žáci 1., 3., 4. a 5. ročníku Vlastivědné muzeum v Olomouci. Pro děti první třídy byl připraven edukační lektorský program k expozici Příroda Olomouckého kraje s názvem "O zajíčkovi Chlupáčkovi a jeho trampotách". Zajíček dětem prozradil spoustu zajímavostí ze zvířecího života, mimo jiné jim také ukázal, jak luštit "detektivní" příběhy podle stop a jak poznat pobytové znamení živočichů, se kterými se mohu v přírodě setkat.

Publikováno 10. 5. 2020 8:03

Položení věnce u památníku obce

Dne 7. května jsme uctili spolu s představiteli obce památku padlých ve válce a připomněli si významný svátek Den vítězství. U památníku obětem první a druhé světové války položili žáci společně s panem starostou za doprovodu státní hymny věnec.

Publikováno 10. 5. 2020 7:57

Dítě a pes

dite a pes

V pondělí 6. května nás ve škole navštívila Klára Melichová a její pes Albi. Děti se s Albim seznámily a prostřednictvím názorných ukázek a vyprávění jeho majitelky se dověděly mnoho zajímavého ze života psů. Především se poučily o bezpečném chování při kontaktu s cizími psy, také o tom, jak probíhá základní výcvik psů, jaké smysly má pes mnohem více vyvinuté než my, lidé. Procvičily si hrubou i jemnou motoriku, řečové dovednosti, vlastní rozhodování i sociální komunikaci.

Publikováno 10. 5. 2020 7:39