Karneval

Karneval ve čtvrtek 22. 2. 2018 proběhl v restauraci U Sklenářů karnevalový rej. Děti ZŠ i MŠ mohly např. zhlédnout divadelní představení loutkového souboru Pronitka, zatancovat si pod taktovkou DJ Charlieho a ochutnat cukroví. Děkujeme za pomoc panu Slanému a také všem rodičům a prarodičům za výrobu nádherných masek. Byly tak dokonalé, že porota nemohla vyhlásit jednu nejlepší masku, a proto projevila uznání všem maskám, které se protancovaly až do konce akce.

Publikováno 9. 5. 2020 9:41

Zdravé zuby

Zdravé zuby Ve čtvrtek 15.února se žáci naší školy zúčastnili přednášky studentek dentální hygieny. Během jedné vyučovací hodiny si pověděli, jak se správně starat o své zuby.

Publikováno 9. 5. 2020 9:37

Hledání pokladu

Den po rozdání pololetního vysvědčení, ve čtvrtek 1.2., proběhla celoškolní akce "HLEDÁNÍ POKLADU". Prvňáčci měli hledání pokladu spojeno s návštěvou mimozemšťanů, kteří chtěli po dětech, aby je provedly jejich obcí. Při procházce po Bystrovanech společně sestavili základní informace o naší obci a při plnění úkolů děti objevily svůj poklad.

Publikováno 9. 5. 2020 9:32

Literární kavárna

Literární kavárna Ve čtvrtek 11. ledna jsme ve školní družině zahájili provoz literární kavárny. Bude otevřena pravidelně jednou měsíčně. U dobrého čaje a občerstvení si budeme povídat o knihách, které nás zaujaly a zahrajeme si zábavné hry nebo vyzkoušíme své znalosti při literárním kvízu.

Publikováno 9. 5. 2020 9:10

Zdraví dětem

Zdraví dětem 4. 1. 2018 V prvním lednovém týdnu se naši žáci zúčastnili projektu Zdraví dětem. Ve čtvrtek proběhlo dopoledne pro starší žáky. V pátek se lektorka věnovala mladším dětem. Program byl uzpůsoben věku. Nejprve si žáci vyslechli interaktivní pohádku O Zdravíkovi a Jedlíkovi doprovázenou ilustracemi a loutkami. Poté vystřihovali a lepili mapu zdravých potravin. Nakonec si pověděli něco o bulimii a anorexii a svých sportovních koníčcích.

Publikováno 9. 5. 2020 9:05