Cvičný zásah hasičů ve škole

V pátek 9. 11. proběhl u nás ve škole cvičný požární poplach za asistence Sboru dobrovolných hasičů z Velké Bystřice. Žáci a učitelé po vyhlášení poplachu opustili do 4 minut budovu školy. Po příjezdu hasičského auta sledovali improvizovaný zásah hasičů. Po ukončení zásahu jim velitel hasičů Ing. K. Šperka popsal a vysvětlil celý průběh akce, zodpověděl všechny dotazy žáků a ti si na závěr mohli prohlédnout hasičský vůz a jeho vybavení.

Publikováno 9. 5. 2020 21:53

Jablíčkový den 2018

Jablíčkový den

V pátek  2. 11. proběhl již po podruhé "Jablíčkový den",  naše škola opět voněla po jablíčkách. Celé dopoledne, ve všech předmětech, bylo JABLKO hlavním tématem. Děti přinesly různé odrůdy jablíček ze zahrádek i z obchodů. Ochutnávaly i poznávaly. Dozvěděly se, proč jsou jablka zdravá, jak se dají využít. V jednotlivých hodinách s jablky počítaly, zabrousily i do historie, zpívaly o nich, malovaly je a psaly slohová cvičení.

Publikováno 9. 5. 2020 21:45

Oslava 100. výročí vzniku republiky

V pátek 26. 10. žáci naší školy oslavili 100. výročí vzniku republiky slavnostním položením věnce u památníků padlým vojákům. Při této příležitosti zazněla i oblíbená píseň našeho prvního prezidenta v podání školního sboru pod vedením paní učitelky Mgr. Gity Drozdové, za hudebního doprovodu žáka 5. ročníku naší školy.

Publikováno 9. 5. 2020 21:37

Návštěva kina 2018

V pátek 12. 10. 2018 se žáci naší školy zúčastnili unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000 v kině Metropol. V letošním roce nás zavedl na divokou cestu do barmské říše na Myanmar. Zažili jsme neuvěřitelné příběhy plné napětí a seznámili se se zvláštním způsobem života místních domorodců. Překvapila nás jejich samozřejmá dobrosrdečnost a laskavost. Žákům se projekt velmi líbil.

Publikováno 9. 5. 2020 21:32

Říjen 2018

Říjen 2018 V měsíci říjnu byla zahájena celoškolní soutěž k 100. výročí vzniku republiky. Zapojeny jsou všechny třídní kolektivy, kterým mohou se zodpovídáním otázek pomáhat i rodiče. Otázkami se snažíme dětem, přiměřeně jejich věku, přiblížit základní fakta i zajímavosti z historie naší vlasti. Soutěž bude ukončena k 28.10. a žáci, kteří se aktivně zapojí a projeví snahu a zájem, budou odměněni nejen sladkou maličkostí, ale i novými vědomostmi a rozšířením jejich obzoru myšlení.

Publikováno 9. 5. 2020 21:28

Sportovní den

Ve čtvrtek 27.9. proběhly v naší škole Bystrovanské sportovní hry. Žáci soutěžili v několika disciplínách v třídních týmech. Na úvod jsme si společně slíbili, že naše sportovní hry budou probíhat v duchu těch olympijských. Fair play a bez posměšků. A svůj slib děti dodržely. Fandily si vzájemně, podporovaly se a užily si spoustu zábavy. Při slavnostním vyhlášení byli oceněni nejen ti nejlepší, ale všichni, kteří se zúčastnili.

Publikováno 9. 5. 2020 21:24

Výuka prvouky v přírodě

Výuka prvouky v přírodě 20. 9. 2018 Vhledem ke krásnému počasí využila druhá třída možnost vyučování prvouky v přírodě. Zaměřili jsme se na sběr podzimních plodů a na pozorování změn v krajině. Děti si odnesly cenné zkušenosti a všichni jsme si to žili.

Publikováno 9. 5. 2020 21:13

Spaní ve škole

Spaní ve škole 27. 6. 2018 I letos si naši žáci 5. ročníku mohli vyzkoušet, jaké to je, zůstat ve škole přes noc! Třída se najednou promění v jednu velkou noclehárnu a o dobrodružství, zábavu a příběhy není nouze. Všichni jsme si to pořádně užili.

Publikováno 9. 5. 2020 21:10

Exkurze do Moravského divadla

Naši žáci byli pozváni do Moravského divadla v Olomouci a bylo jim umožněno podívat se do prostoru, kam běžný divák nemá přístup. Dostali se do šaten herců, viděli práci kulisáků, vlásenkářek, kostymérů, zkušeben hudebníků, mohli na chvíli pozorovat baletní soubor při nácviku a spoustu zajímavých zákoutí divadla.

Publikováno 9. 5. 2020 21:06

Školní výlety 11. 6. a 12. 6.

V úterý 12. června byli naši prvňáčci na školním výletě v ZOO na Svatém Kopečku. Tento den měli jednu krásnou výhodu oproti ostatním dnům. Bylo totiž po dešti a konečně nepálilo to vražedné slunce. Vzduch se vyčistil, výborně se nám dýchalo a nálada dětí byla skvělá.

Publikováno 9. 5. 2020 20:59