Výtvarná soutěž 2019

Výtvarná soutěž

Velmi úspěšní byli ve výtvarné soutěži, kterou vyhlásila  MAS Bystřička v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v SO ORP Šternberk II, dva žáci 4. a 5. ročníku - K. Navrátilová a M. Rymeš.  Celkem se sešlo 167 výtvarných děl ze 14 škol regionu. Za odměnu pojedou obě třídy úspěšných výtvarníků na výlet do ZOO zahrady na Sv. Kopečku u Olomouce.

Publikováno 10. 5. 2020 12:51

Vánoční besídka 20. 12. 2019

Publikováno 10. 5. 2020 12:47

Celá škola tančí!

Pod vedením výborného lektora Dancing Crackers pana J. Havelky si děti užily hodinu skvělého tance. Nikdo nevydržel stát, tančilo se nohama a také srdcem. Děkujeme za navození předvánoční pohody a radosti z pohybu.

Publikováno 10. 5. 2020 12:44

Návštěva svíčkárny 2019

Návštěva svíčkárny

Žáci 3. - 5. ročníku se vydali do voňavé svíčkárny Rodas na okraji Olomouce. Nabarvili si  svíčky podle své fantazie a mohli si namíchat různé barevné koupelové soli. Při tvorbě je sledovaly krásní   Ara papoušci Rozárka a Bob. Strávili pěkné dopoledne ruční výrobou svíček.

Publikováno 10. 5. 2020 12:33

Návštěva kina na filmovou pohádku Lví král

Celá škola navštívila kino Metropol a zhlédla filmovou pohádku Lví král.

Publikováno 10. 5. 2020 12:31

75. výročí uctění památky amerických letců

Žáci naší školy se zúčastnili piety u pomníku letců za účasti české a americké vojenské delegace. Školní pěvecký sbor pod vedením paní učitelky H. Urbánkové zazpíval 3 písně a přidali se k nim i vojáci.

Publikováno 10. 5. 2020 12:29

Sbírka pro psí útulek

I v letošním roce proběhla již potřetí u nás ve škole sbírka pro psí útulek. Žáci 5. ročníku s paní učitelkou psí dobroty a hračky dovezli do útulku v Neředíně. Žáci si prohlédli zařízení a uvědomili si, že péče o psy, kteří přišli o pány, je velmi náročná, ale zároveň i potřebná.

Publikováno 10. 5. 2020 12:25

Vycházka historickou Olomoucí 1. část Olomouc - barokní kašny

Žáci 5. ročníku s paní ředitelkou se prošli Olomoucí - od kašny ke kašně. Vycházka začala na Náměstí Republiky u kašny Tritonů, v konviktu si děti prohlédly kapli Božího Těla a pokračovaly dál... Na závěr si ještě u Orloje zazvonily na Ježíška. A na jaře si prohlédnou další památky krásné Olomouce.

Publikováno 10. 5. 2020 12:22

Vánoční posezení seniorů

V sobotu vystoupil školní pěvecký sbor pod vedením paní učitelky H. Urbánkové na vánočním vystoupení seniorů. Děti ze školní družiny zahrály pohádku "O velké řepě" a Anička Novotná z 2. ročníku zahrála na housle a zazpívala s doprovodem.

Publikováno 10. 5. 2020 12:19

Mikuláš ve škole 2019

Mikuláš ve škole

Ve čtvrtek bylo v naší škole hned po ránu rušno. Všechny třídy navštívili, jako každý rok Mikuláš, Anděl i Čert, aby se dověděli, jestli jsou děti hodné a jak se připravují do vyučování. Děti měly připravené básničky a písničky, za to jim Anděl rozdal sladkou odměnu. Čert nakonec nikoho do pekla neodnesl, i když ho Anděl občas musel krotit :-).

Publikováno 10. 5. 2020 12:15