Úvod > Mateřská škola > Akce MŠ > Poznávání Olomouce s návštěvou muzea

Poznávání Olomouce s návštěvou muzea

Ráno jsme si s třídou motýlků počkali na autobus č. 15, který nás zavezl k Hlavnímu nádraží v Olomouci. Odtud jsme se pěšky vydali na Žižkovo náměstí, kde jsme si prohlédli sochu našeho prvního prezidenta. Dvě stanice jsme se přepravili slíbenou tramvají na Náměstí republiky. Při krátké procházce ke kapli sv. Jana Sarkandra jsme si povídali a pozorovali okolní budovy, díla pouličních umělců i vandalů, kteří se na nich prezentují. Děti zajímala taktéž soch zloděje od D. Černého instalovaná na muzeu moderního umění. V deset hodin otevíralo Vlastivědné muzeum, které bylo jedním z našich cílů. Nešli jsme za konkrétní expozicí. Cílem návštěvy bylo spíše většinu dětí seznámit s tím, co to vlastně takové muzeum je. Musím říct, že nadšení dětí bylo veliké. Za hodinu jsme viděli jen zlomek toho, co  muzeum nabízí. Jedním z největších zážitků byla pro děti výstava středomořských mušlí, jejíž autorka byla na místě přítomna a s ochotou a nadšením nám o všem povídala. Ale také imitace pláže s pravým pískem, kde si děti mohly nějakou tu škebli, či mušli vyhrabat a odnést. Expozici přírody Olomouckého kraje jsme byli, s časových důvodů, nuceni jen "proběhnout" s příslibem dětem, že se brzké době do muzea vrátíme.

Děti nás mimo jiné přesvědčily, že pro ně není problém cestovat hromadnou dopravou, dbát na bezpečnost při pohybu v městském provozu a že rády poznávají, objevují a projevují zájem o nové a zajímavé věci.

Všichni se těšíme na další podobnou akci.

Fotky z návštěvy muzea zde.